Letošní Vánoce ovládly křišťály Swarovski

Precizní brus, oslnivý třpyt a dokonalé zpracování miniatur a šperků – to jsou charakteristické prvky značky Swarovski. O tom, že tento šperkařský gigant každoročně vydává vlastní kolekci vánočních ozdob hovořit nebudeme – to je jasná věc. Letošní Vánoce se do toho však tento monopol ve vývoji třpytivých a krásných hloupostí pořádně opřel.

122292-1100x618.jpg Celá galerie 34 Zdroj: archiv redakce

Vánoce 2013 se ponesou jednoznačně v duchu této značky, která již řadu let patří k naprosté špičce mezi výrobci luxusní bižuterie. Každoročně zdobí mnoho nákupních center po celém světě vánoční dekoracce, které svým „diamantově luxusním“ designem oslňuje návštěvníky natolik, že si mnohdy i nehorázně drahé (a z určitého úhlu pohledu v nejednom případě až kýčovité) figurky zakoupí. Za ozdoby vhodné do dětského pokoje lze považovat kolekci vánočních figurek na stromeček, inspirovaných říší zvířat a hrdiny animovaných filmů Walta Disneyho, jako je Myšák Mickey a jeho partnerka Miney.

Vánoční dekorace- velká inspirativní fotogalerie

Nejsou to ale jen šperky a postavičky bez jakékoliv praktické funkce. Swarovski si pro své příznivce letos připravil skutečně širokou škálu barevných a velice elegantních ozdob na vánoční stromek. Překrásné a jakýkoliv prvek kýče postrádající, drobné ozdobičky připomínající vánoční jablko, stromek, krápník anebo například tradiční vánoční motiv – slzu, zdobí drobný stříbrný nebo zlatý řetízek s hvězdami a křišťálky.

Pomyslným vlajkonošem celé této elegantní kolekce ozdobiček je již tradiční motiv Swarovski snowflake, čili Swarovského vánoční sněhová vločka, kterou vydává tato značka každoročně při příležitosti oslav Vánoc a pokaždé má tato ozdoba jiný tvar, stejně jako skutečné sněhové vločky, které jsou, díky rozmanitosti svých tvarů,  považovány mimo jiné za jeden z nejúchvatnějších přírodních jevů.

Za korunovaci Swarovského ozdob a dekorací na post symbolu letošních Vánoc lze považovat nasazení gigantické vánoční hvězdy s 25 000 krystaly Swarovski na vrchol obřího vánočního stromku v Rockefellerově Centru  na ManhattanuNew Yorku.  Navzdory tomu, že jde v podstatě stále jen o reklamu, je nutné zmínit, že se jedná o ten, pro oko, nejkrásnější způsob outdoorové propagace. Na mega hvězdu každou noc svítí halogenová LED světelná děla, která jí propůjčují skutečně mystickou a okouzlující atmosféru Vánoc.

Lucie Sýkorová

Foto: nehaschina.com, diamondgalleria.co.nz, reeds.com, extravaganzi.com, pursuitist.com

23.12.2013 2:44

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist