Stříbrné podnosy jako dekorace

Přemýšleli jste někdy o tom, že byste využili věci, co máte v domácnosti, úplně jinak než byly původně vymyšleny? Nemusíte rovnou vařit na čalouněném křesle, ale zkuste se podívat na doplňky z jiného úhlu. Začněme jednoduše. Stříbrné podnosy, které máte výhradně na servírování skleniček s vínem, prostě využijte jinde.

112961-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Stříbrný podnos – relativně obyčejný a jednoduchý, ale zato i vkusný a elegantní kousek, který snad nechybí v žádné domácnosti. Zkuste jich nakoupit víc a využijte je jako dekoraci. Výborně se totiž hodí nejen do kuchyně, ale třeba i do ložnice nebo koupelny. Jen vědět, co s ním.

V koupelně podnosy využijete jako podložku pod ručníky, pod mořskou sůl do koupele nebo třeba pod voňavá mýdla, co jste si dovezli z cest. Přírodní materiály v kombinaci se stříbřitým podnosem budou působit čistě a voňavě, což je právě to, co od koupelny čekáte. Máte-li malou sbírku oblíbených parfémů, proč jim nedodat šmrnc tím, že je na stříbrný podnos postavíte? Zkuste to a uvidíte sami.

Nástěnné dekorace – velká inspirativní fotogalerie

 

nastenne-dekorace-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

Do ložnice nebo kuchyně?
V ložnici využijte podnos třeba pod naaranžované květiny, které můžete vhodně doplnit například perlovým náhrdelníkem. Vůbec šperky obecně si se stříbrným podkladem budou výborně rozumět – a stylový doplněk na nočním stolku je na světě. Navíc je i funkční – šperky budete mít pořád po ruce.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie dekorací

Někdy ani nemusíte opouštět kuchyni. Naaranžujte na podnos třeba řezanou květinu a nechte ji na kuchyňském stole nebo jednoduše na poličce. Pokud nemáte řezané, nakupte nebo posbírejte po oknech menší květináčky třeba s fialkami a dejte je všechny na podnos k sobě. Můžete je mít stále na okně, ale když přijde návštěva, nebojte se je přesunout doprostřed stolu. Díky stříbrné barvě získají i malé nenápadné květy na nedbalé eleganci.

Elegance by měla jít ruku v ruce s čistotou

Pamatujte – stříbrný podnos je kus nádobí, který vyžaduje, aby se skutečně hodil k okolí. Nemůžete proto naaranžovat podnos s obyčejným mýdlem a ušmudlaným ručníkem do umakartové koupelny a čekat, že z ní bude najednou elegance doslova překypovat.

Je potřeba všechno jemně a citlivě skloubit a hlavně udržovat čistotu. To je totiž to, v čem se stříbrný podnos cítí nejlépe.

Martina Gajdošová
Foto: etsy.com, houzz.com, nicolejan.com

15.11.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist