Inspirace: Koupelny, které mají styl

Koupelna je výjimečným prostorem každého domova. Je to také ale prostor, kde můžeme v soukromí po těžkém dni načerpat novou energii v horké a voňavé lázni a očistit tak unavené tělo a osvěžit mysl. Abychom se zde mohli uvolnit, je důležité, aby na nás prostředí koupelny působilo příjemně.

119225-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

A že vaše koupelna zatím nepůsobí jako domácí relaxační centrum? Nevadí. Dnes vám totiž přinášíme inspiraci, jak by taková stylová koupelna vhodná pro odpočinek mohla vypadat.

Zvolte jednotný styl
koupelně, v níž se válejí nesourodé věci, které nemají řád ani jednotný styl, rozhodně nenavozuje atmosféru pro odpočinek. Krásná a trendy koupelna naopak vyžaduje ujednocený a promyšlený styl, který se opakuje v barvách a liniích a který je doplněn vhodně zvolenými dekoracemi. Proto je dobré před tím, než začnete koupelnu zařizovat či nově vybavovat, aspoň předběžně tušit směr, jímž se chcete ubírat. Máte například rádi jednu nebo dvě barvy? Preferujete květinové vzory nebo orientální ornamenty?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Začněte s barvou
Pokud tápete, odkud se při vytváření stylové koupelny odpíchnout, začněte volbou barvy. Jde totiž o způsob, jak koupelnu poměrně snadno, rychle a za nevelké peníze pozměnit. Do menších koupelen zvolte světlejší barevné odstíny, ve větších prostorech klidně zauvažujte nad složitějšími a dnes oblíbenými mozaikami nebo zajímavými dlaždicemi. Stylově působí, když jednu stěnu opticky výrazněji odlišíte od ostatních.

Stylové doplňky jsou koupelnovou nezbytností
Trendy koupelny
si potrpí na dobře zvolené dekorace. Stylově rozhodně nepůsobí koupelna přeplněná zbytečnostmi a nacpanými policemi, v níž se mixuje několik designů. V každém případě je vhodné vybrat i jednotný dekorativní styl – a v podstatě je jedno, zda se budete inspirovat doplňky ve středomořském, antickém nebo moderním stylu. Co by ovšem v žádné stylové koupelně nemělo chybět (a navíc lze využít jako působivá dekorace) jsou ručníky. Stylové jsou silné a měkoučké ručníky, které barevně ladí se zvoleným stylem.

Trendy v koupelnovém designu pro rok 2011
Nejste-li si jisti, jaký styl pro svou koupelnu zvolit, pak se můžete nechat inspirovat aktuální koupelnovými trendy. V současné koupelně by podle nich neměly chybět především přírodní a recyklovatelné materiály. Za módní trend lze označit také užívání koupelnových obkladů a kombinování lesklých a matných povrchů na sanitární technice, dekoracích i na stěnách.

I přes veškeré rady designérů v otázce vzhledu koupelny, zůstává nejpodstatnějším současným rysem koupelnového designu důraz na pohodlí, funkčnost a spokojenost uživatelů takové koupelny.

Čtěte také:

Koupelnové radiátory – design i klasika

Současné koupelnové trendy

6 super tipů pro vaši sprchu

 

Více inspirace naleznete v článku Koupelna – inspirace pro vás

Klára Beščecová
Foto: Home-designing.com, Luxury-idea.com, Quirkas.me

6.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist