Elegantní kuchyň je nadčasová

Máte už dost kuchyně, která svítí všemi barvami? Děti vyrostly a proto již nemusíte dávat přednost povrchům odolným proti dětské tvořivosti na úkor vzhledu? Zvolte eleganci, která není definována velikostí prostoru. Rozhodněte se pro elegantní kuchyň.

112203-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Co je vlastně elegantní? Elegantní je vše, co má jednotný ucelený styl, klasické linie, pečlivě sladěné barvy a kvalitní materiál. Jednoduchost a  střídmý výběr doplňků jdou ruku v ruce s funkčním uspořádáním. Jak tedy začít?

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

elegantni-bydleni-fotogalerie-inspirace.jpg

Zdroj: archiv redakce

Pokud si prohlédnete vaši současnou kuchyň,  většinou zjistíte, že největší vizuální prostor, který vás upoutá, zabírají horní skřínky s digestoří a pracovní deska. Trendy elegance tohoto roku udávají, že barvy skříněk v kuchyni by měly být v těchto odstínech či kombinacích: bílá, černá, kovová, šedá, tmavé dřevo, nerez. Také kombinace lesklého a matného povrchu by měla být v rovnováze. Jestliže jsme zmínili trendy tohoto roku, musíme upřesnit, že se o moc neliší od let předešlých. Preference barev je více méně stejná, pouze přibylo více nerezových prvků. Pracovní deska by měla být v kontrastu s barvou skříněk a nebo v souladu. Pokud si nejste jisti,  přírodním kamenem nic nezkazíte. Lesklý povrch skříněk dodá kuchyni styl, opticky ji zvětší, ale zároveň je náročnější na údržbu. Pokud kuchyň často používáte a není  jen na „ozdobu“ myslete na to, že výrazněji tvarované úchytky na skřínkách, vám ušetří mnoho času, který byste jinak strávili leštěním povrchu dvířek.

V klasických elegantních kuchyních pracovní plochu osvětluje křišťálový lustr. Bohužel se nehodí všude a často vypadá i těžkopádně. Pravdou však je, že výběr osvětlení byste opravdu neměli podceňovat. Čím propracovanější je styl kuchyňských dvířek, tím jednoduší ale o to efektivnější by mělo být osvětlení. Chcete přece mít elegantní kuchyň ne přeplácanou.

Aby elegance vaší kuchyně opravdu vynikla, musíte ji udržovat uklizenou. Přes množství spotřebičů totiž často není vidět ani barva pracovní desky. Je skvělé, že máte nového kuchyňského robota a další pomocníky, nemusí však být neustále na pracovní ploše. Nechte si na ní jen ty spotřebiče, které opravdu používáte každý den.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie


Sabrina Harisová
Foto: trendir.com,tilefreaks.blogspot.com,interiordesigndetective.com

29.3.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist