Elegantní kuchyň je nadčasová

Máte už dost kuchyně, která svítí všemi barvami? Děti vyrostly a proto již nemusíte dávat přednost povrchům odolným proti dětské tvořivosti na úkor vzhledu? Zvolte eleganci, která není definována velikostí prostoru. Rozhodněte se pro elegantní kuchyň.

112203-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Co je vlastně elegantní? Elegantní je vše, co má jednotný ucelený styl, klasické linie, pečlivě sladěné barvy a kvalitní materiál. Jednoduchost a  střídmý výběr doplňků jdou ruku v ruce s funkčním uspořádáním. Jak tedy začít?

Elegantní bydlení: inspirativní fotogalerie

Pokud si prohlédnete vaši současnou kuchyň,  většinou zjistíte, že největší vizuální prostor, který vás upoutá, zabírají horní skřínky s digestoří a pracovní deska. Trendy elegance tohoto roku udávají, že barvy skříněk v kuchyni by měly být v těchto odstínech či kombinacích: bílá, černá, kovová, šedá, tmavé dřevo, nerez. Také kombinace lesklého a matného povrchu by měla být v rovnováze. Jestliže jsme zmínili trendy tohoto roku, musíme upřesnit, že se o moc neliší od let předešlých. Preference barev je více méně stejná, pouze přibylo více nerezových prvků. Pracovní deska by měla být v kontrastu s barvou skříněk a nebo v souladu. Pokud si nejste jisti,  přírodním kamenem nic nezkazíte. Lesklý povrch skříněk dodá kuchyni styl, opticky ji zvětší, ale zároveň je náročnější na údržbu. Pokud kuchyň často používáte a není  jen na „ozdobu“ myslete na to, že výrazněji tvarované úchytky na skřínkách, vám ušetří mnoho času, který byste jinak strávili leštěním povrchu dvířek.

elegant%20kitchen3.jpg

Zdroj: archiv redakce

V klasických elegantních kuchyních pracovní plochu osvětluje křišťálový lustr. Bohužel se nehodí všude a často vypadá i těžkopádně. Pravdou však je, že výběr osvětlení byste opravdu neměli podceňovat. Čím propracovanější je styl kuchyňských dvířek, tím jednoduší ale o to efektivnější by mělo být osvětlení. Chcete přece mít elegantní kuchyň ne přeplácanou.

elegant%20kitchen4.jpg

Zdroj: archiv redakce

Aby elegance vaší kuchyně opravdu vynikla, musíte ji udržovat uklizenou. Přes množství spotřebičů totiž často není vidět ani barva pracovní desky. Je skvělé, že máte nového kuchyňského robota a další pomocníky, nemusí však být neustále na pracovní ploše. Nechte si na ní jen ty spotřebiče, které opravdu používáte každý den.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie


Sabrina Harisová
Foto: trendir.com,tilefreaks.blogspot.com,interiordesigndetective.com

29.3.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist