Interiérové momentky

Potřebujete inspiraci a zajímá vás, co se děje ve světě interiérového designu, ve světě nábytku a nebo zkrátka, co nového se stalo? Kromě toho, že začal podzim a s ním i topná sezóny, tak si představte krb, který nejen že nepotřebuje komín, ale stejně tak slouží jako konferenční stolek a je přenosný. A nebo otépku dřeva do klasického krbu, která není otépkou, ale vlastně pohodlným chaise longue. A nakonec třeba koberec, který je současně sochou a stejně tak i pohovkou a nebo křeslem….

127111-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Interiérové momentky: krb uprostřed konferenčního stolku

O krbech, které nepotřebují komín, jsme již několikrát informovali, např. ve článku Znáte krby, které nepotřebují komín?. Německá společnost Schulte Design přišla s výstředním nápadem uzavřít takový krb do tělesa konferenčního stolku. Oheň totiž spakuje alkohol, neprodukuje tím pádem tolik zplodin a ani nevydává mnoho tepla. Není tedy důvod se obávat, že by mohl oheň uprostřed stolu někomu ublížit. U takového ohně se mnoho neohřejete, ale jako interiérový doplněk je to zajímavé.

Interiérové momentky: chaise longue plné dřeva na podpal

Uvažovat o úložném prostoru a efektivně využít každou skulinu v bytě, patří jistě do náplně práce architekta či  interiérového designéra. Pohovky a sedací soupravy velmi často nabízejí úložný prostor pro lůžkoviny, ale že by chaise longue  mohl být současně úložištěm pro dřevo do krbu? V italském designovém ateliéru Ak47 Design to vyzkoušeli a dopadlo to poměrně dobře. Konec konců, už jednou jsme vás informovali o židli, která funguje jako psí bouda. Čtěte ve článku Máte doma čtyřnohého přítele?

Velká fotogalerie moderních interiérů

Interiérové momentky: koberec jako socha a pohovka „v jednom“

Systematic Landscapes návrhářky Maya Lin byly představeny letos v červnu se slavné washingtonské galerii Corcoran Gallery of Art. Svým způsobem by se mohlo zdát, že Maya Lin už překročila hranici užitého umění a  pustila se na pole umění volného. A nebo ne? Jeden z vystavených objektů je koberec zvlněný způsobem, že může jednak sehrát roli artefaktu a současně fungovat jako pohovka nebo jiný kus sedacího nábytku. Je to na vás, jestli tomu skutečně zatleskáte.

Red.
Foto Ak47 Design, Maya Lin, Schulte Design

4.11.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist