Máte doma čtyřnohého přítele?

Korejská designérka Kim Hyunjoo se věnuje interiérovému designu a užitému umění. Navrhovat psí boudy nepatří mezi nejčastější aktivity, ale když se spojí vtip a dobrý nápad s potřebou vyřešit nedostatek prostoru, tak může váš pes bydlet ve vaší židli a vaše židle může být zmiňovanou psí boudou. Zní vám to poněkud šíleně? Není důvod.

Ty nejlepší nápady bývají současně také velmi prosté. Multifunkční nábytek dokáže vyřešit nejeden problém v malometrážních bytech, kde je nouze o každý centimetr čtvereční. Pohovka se po rozložení může stát pohodlným lůžkem a malý stůl v rohu místnosti se dá také pomocí několika málo pohybů dokáže změnit ve velkou jídelní tabuli. A židle či křeslo, může být současně psí boudou. Ovšem přirozeně je nutné dodat, že taková bouda není pro každého psa. Přerostlý bernardýn by se vám mezi nohy nevešel, i když, kdo ví?

„Happily Ever chair and dog house“ pro domácího mazlíčka

Kim Hyunjoo patří mezi autory, jejichž ohlas pomalu překračuje hranice rodné země a její návrhy a realizace je možné najít v Evropě, stejně jako např. v Austrálii a to bez ohledu na skutečnost, že Kim Hyunjoo se narodila teprve v roce 1980 a není jí tedy ani 30.let. Za svou „psí boudu“ získala minulý rok Red dot design award 2008. Odborná porota ocenila v prvé řadě jednoduchost nápadu, který dovoluje křeslu propůjčit velmi charakteristický a netradiční zjev a zároveň není možné říct, že právě takové tvary a proporce jsou jen snahou mladé designérky upozornit na svou osobu. Židle „Happily Ever chair and dog house“ má skořepinovou konstrukci s prostornou dutinou a oválným sedákem právě proto, že je současně psí boudou. Je to „elegantní, jednoduché a funkční řešení“.

Další inspirace pro bydleni

Red.
Foto: kimhyunjoo.com 

15.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist