Proměny francouzského okna

Výsledný dojem francouzského okna mohou ovlivnit obyčejné závěsy – zvolená barva a materiál, z něhož jsou vyrobeny. A co s tím vším ještě může udělat výmalba okolní stěny. Přinášíme vám proměnu stejného okna, která je někdy na první pohled téměř nepatrná, zatímco jindy je tak výrazná, že ji opravdu nepřehlédnete.

Proměna francouzských oken pomocí závěsů je skvělý způsob, jak dodat místnosti nový vzhled a zároveň zlepšit její funkčnost
Proměna francouzských oken pomocí závěsů je skvělý způsob, jak dodat místnosti nový vzhled a zároveň zlepšit její funkčnost (Zdroj: Blinds2go)

Podívejte se, jak mohou ovlivnit výsledný dojem jednoho francouzského okna obyčejné závěsy – zvolená barva a materiál, z něhož jsou vyrobeny. A co s tím vším ještě může udělat výmalba okolní stěny. Přinášíme vám proměnu stejného okna, která je někdy na první pohled téměř nepatrná, zatímco jindy je tak výrazná, že ji opravdu nepřehlédnete.

Průsvitné vzdušné voály

Závěsy na okně působí lehkým vzdušným dojmem. Dosáhnout tohoto efektu není nic těžkého. Je třeba vybírat průsvitné látky, které mohou však být i lehce strukturované. Důležité je, aby jimi prosvítalo zvenku světlo. Velkou výhodou je, že okno díky tomu nijak výrazně nezúží. A když na výmalbu okolní stěny navíc použijete světlé tóny, získáte „světlý pokoj s velkým francouzským oknem“, přestože možná ve skutečnosti nebudou ani zdaleka patřit k těm nejsvětlejším a největším.

Jednobarevné neprůhledné závěsy

Chcete-li, aby závěsy na okně sloužily svému původnímu účelu, tzn., aby v případě potřeby stínily místnost před sluncem nebo aby nebylo dovnitř vidět, když večer rozsvítíte, je třeba zvolit silnější textilii, která nepropouští světlo. Okno se tím mírně zúží, ale přesto nemusí závěs prostor příliš zatížit – zvláště zvolíte-li světlý odstín. Dobře působí i svěží zelená.

Aby závěsy stínily, je třeba zvolit silnější textilii, která nepropouští světlo.
Aby závěsy stínily, je třeba zvolit silnější textilii, která nepropouští světlo. (Zdroj: Blinds2go)

A jak zamezit tomu, aby pokoj s bílým závěsem působil „nemocničním“ dojmem? Stačí jen stěnu okolo okna vymalovat nějakou jinou, ideálně neutrální barvou, která umožní bílým závěsům dostatečně vyniknout.

Hra s barvami a vzory

Motiv květů na závěsech promění místnost v nádherně rozkvetlou zahradu, zatímco méně výrazná šedobílá kombinace v kombinaci s dřevěnými doplňky působí spíše uklidňujícím dojmem. Barevné proužky na závěsech na dalším obrázku dodají dětskému pokoji potřebnou hravost a na závěrečném záběru zachycujícím ložnici se přenesete přímo do růžového sadu.

Zdroj informací: Ivana Kukalová

Publikováno: před 3 týdny

Mohlo by vás dále zajímat

Návod na montáž kovové garnyže

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jak namontovat kovovou garnyž i se závěsem nebo záclonou.

Jak netradičně zastínit okna

Způsobů, jak zastínit okna, je mnoho. Využít můžete nejen závěsy, žaluzie nebo posuvné stěny.

Jak vyrobit přírodní podzimní závěs ze šnečích ulit

Pusťte si podzim domů a vytvořte si závěs ze šnečích ulit. S naším návodem je to hračka, s výrobou vám určitě rády pomohou i děti.

Vyrábíme kokedamy

Víte, co je to kokedama?

Fotografování novorozenců

Ukážeme si, jak fotí miminka profesionální fotograf, a jaké používá pomůcky, aby snímky vypadaly co nejlépe.

Závěsný svícen na čajovou svíčku

Návod na výrobu závěsného svícnu.

ČTĚTE DÁLE

Vytvořte si svůj rodinný strom života
Vytvořte si svůj rodinný strom života

Interiér

S blížícím se příchodem podzimních a zimních svátků má řada z nás nutkání intenzivněji myslet na své blízké. Dny se krátí, hladina rtuti na teploměru neúprosně klesá, ale vzpomínka na chvíle strávené s rodinou zahřeje i v těch nejtužších mrazech. Tak proč nemít své milované pořád na očích?

Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy
Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy

Interiér

Dětskými kachlíky s barevnými motivy můžeme vyzdobit třeba dětský pokojíček nebo koutek v koupelně. Zkuste si kachlíky vyrobit sami.

Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?
Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?

Interiér

Dekorační textilie dokážou výrazně ovlivnit celkovou atmosféru v každé místnosti, a proto je nutné jim věnovat náležitou pozornost. Jaké jsou současné trendy?

Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér
Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér

Interiér

Stříbrné odstíny jsou vděčným ozvláštněním všech typů interiérů. Může se jednak jak starožitný stříbrný servis, tak i o nerezový konferenční stolek či obrazový rámeček nebo dokonce vodovodní baterii. Stříbrná se tedy hodí nejen do jídelny, obývacího pokoje či ložnice, ale i do koupelny a kuchyně.

Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?
Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?

Interiér

Chtěli byste svůj život trávit v maringotce? Dříve se hledělo na kočovníky s opovržením, dnes jde o moderní životní styl. Život na kolečkách může být luxus.

Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné
Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné

Interiér

S věkem přichází nové potřeby. Je tomu tak při výběru oblečení nebo u uspořádání pokoje pro školáka. Máme pro vás pár tipů, jak takový pokojíček vylepšit.

Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!
Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!

Interiér

Máte u bytu či domu pěknou velkou terasu? Pak vám nic nebrání v tom se na ni na léto tak trochu přestěhovat. Z terasy si vytvořte letní obývací pokoj.

Zahrada na stěně bude originální dekorací
Zahrada na stěně bude originální dekorací

Interiér

Potrpíte si na originální dekorace? Pak vás určitě zaujmou rozličné kreace se zelenými rostlinami, jimiž oživíte svou kuchyň, obývák nebo třeba i koupelnu.

Designové lustry dominují každé místnosti
Designové lustry dominují každé místnosti

Interiér

Příjemná pohoda v interiéru hodně souvisí se světlem. A to nejen s tím přirozeným, které do něj dopadá během dne, ale také s tím umělým, které můžete sami ovlivnit. Prostě vhodně vybraná a umístěná svítidla se ve finále značně podepíšou vyznění celého prostoru. A stále platí, že místnosti prostě dominuje především lustr.

Renovace vany? Nebo raději vanu novou?
Renovace vany? Nebo raději vanu novou?

Interiér

Koupání se ve vaně je stále oblíbené. Když je vana stará, tak co s ní? Jsou dvě možnosti. Renovace vany nebo pořízení vany nové. Záleží, do čeho se pustíte.

Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva
Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva

Interiér

Kolik talířů, misek a dalších kusů potřebujete? Jaká je vaše finanční představa o novém stolním nádobí? Při výběru jídelní soupravy zvažte několik faktorů.

6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň
6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň

Interiér

Předsíň je vizitkou vašeho domova a zaslouží si stejnou péči a pozornost jako ostatní místnosti. Nechte svou kreativitu volně plynout.