Luxusní hotel v lomu nabízí ubytování pod vodní hladinou

Dlouhých jedenáct let trvalo, než Číňané dokončili hotel se zábavním parkem, který vyrostl v zapomenutém a léta nepoužívaném lomu asi 50 kilometrů od centra Šanghaje. Monumentální projekt zabírá plochu asi pěti fotbalových hřišť.

Velká okna hotelu pod hladinou nabízejí panoramatické výhledy na okolní vodní faunu a floru
Velká okna hotelu pod hladinou nabízejí panoramatické výhledy na okolní vodní faunu a floru (Zdroj: Profimedia)

Osmnáctipatrová stavba s názvem InterContinental Shanghai Wonderland se návštěvníkům otevřela koncem listopadu. Dvě nejvyšší podlaží se nacházejí nad lomem, dvě pod povrchem vodní hladinou uměle vytvořeného jezera na dně lomu a zbytek se pne po jeho stěně. Z horních pater sjedou hosté výtahem do osmaosmdesátimetrové hloubky.

Hotel je navržen s ohledem na ekologickou udržitelnost a využívá obnovitelné zdroje energie, jako jsou solární panely a systémy na sběr dešťové vody
Hotel je navržen s ohledem na ekologickou udržitelnost a využívá obnovitelné zdroje energie, jako jsou solární panely a systémy na sběr dešťové vody (Zdroj: Profimedia)

Výhledy jsou v každém patře ohromující. Obyvatelé nadzemních pater mohou z oken pozorovat lom, jezero a vodopád, ty nejluxusnější pokoje a restaurace jsou pod hladinou, kde lze okny pozorovat podvodní život v akváriu.

Pokoje tohoto unikátního hotelu se nacházejí pod hladinou vody, což hostům umožňuje zažít fascinující pohledy na podvodní svět přímo ze svých lůžek
Pokoje tohoto unikátního hotelu se nacházejí pod hladinou vody, což hostům umožňuje zažít fascinující pohledy na podvodní svět přímo ze svých lůžek (Zdroj: Profimedia)

Oživení mrtvého místa

Autorem projektu je britský architekt Martin Jochman, který stál mimo jiné za slavným dubajským hotelem ve tvaru lodní plachty Burdž al-arab. „Byl to naprosto unikátní nápad a příležitost provést něco s místem, které bylo zapomenuté, a nikdo nevěděl, co s ním. Dali jsme mu nový život,“ tvrdí britský architekt Martin Jochman, který stál u zrodu projektu.

Během stavby se stavaři museli poprat s mnoha nečekanými problémy, a to jak technického, tak přírodního charakteru, jakým bylo například neplánované zatopení lomu, které stavaře přinutilo k vybudování hráze, aby k něčemu podobného v budoucnosti nemohlo dojít. Komplikace a hledání nových řešení protáhlo stavbu o čtyři roky.

Ubytování v luxusním hotelu pod vodní hladinou je skutečně jedinečným zážitkem, který spojuje pohodlí, eleganci a neuvěřitelné pohledy na podvodní svět
Ubytování v luxusním hotelu pod vodní hladinou je skutečně jedinečným zážitkem, který spojuje pohodlí, eleganci a neuvěřitelné pohledy na podvodní svět (Zdroj: Profimedia)

Luxus i zábava

Hotel je koncipován tak, aby poskytl návštěvníkům co nejširší možnosti využití. Jsou tu obří konferenční místnosti stejně jako široká nabídka aktivit, jako je například zábavní park s komiksovou tematikou, lezení po skalách nebo bungee jumping. Pokoje odpovídají atraktivitě prostředí – stojí od 11 do 33 tisíc za noc.

Hosté si mohou užívat luxusní vybavení, včetně postelí s vysokou kvalitou matrací, stylových koupelen a špičkové elektroniky
Hosté si mohou užívat luxusní vybavení, včetně postelí s vysokou kvalitou matrací, stylových koupelen a špičkové elektroniky (Zdroj: Profimedia)

Soběstačná stavba

Stavitelé dbali i na co nejmenší dopady na ekologii. Část budovy vyčnívající nad okraj lomu je projektovaná tak, aby splynula s okolní krajinou. Střecha hotelu je pokrytá trávníkem, což snižuje tepelné nároky na okolí a pomáhá ji ochlazovat. Návštěvníci navíc mohou plochu využívat k odpočinku. K provozu hotelu je využívána geotermální i solární energie a stavba by proto měla být energeticky soběstačná.

Tento inovativní projekt představuje nový standard luxusního cestování a nabízí hostům příležitost zažít něco, co se jen tak nevidí
Tento inovativní projekt představuje nový standard luxusního cestování a nabízí hostům příležitost zažít něco, co se jen tak nevidí (Zdroj: Profimedia)

Zdroj  informací: redakce

Publikováno: před 3 týdny

Mohlo by vás dále zajímat

Skalka na skále

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Co dělá skalku skalkou kromě krásných kamenů? Jaké rostliny pro skalku použít a jak se o ni starat.

Postavte si s Láďou hmyzí hotel

Hmyz je nedílnou součástí přírody i našich zahrádek. Postavte jim hmyzí hotel a na oplátku vám pomůžou se škůdci.

Jak postavit moderní kurník

Moderní kurník pro slepice s automatickými dvířky i s praktickou snůškou.

Camp vestavba do auta

Pokud rádi cestujete a máte větší auto, můžete ho povýšit na pojízdný karavan. Pepa Libický vám ukáže jak na to.

Výroba domečku pro užitečný hmyz

Domeček pro užitečný hmyz, nebo také hmyzí hotel je oblíbená dekorace našich zahrad. Jak se staví a pro koho?

ČTĚTE DÁLE

Vytvořte si svůj rodinný strom života
Vytvořte si svůj rodinný strom života

Interiér

S blížícím se příchodem podzimních a zimních svátků má řada z nás nutkání intenzivněji myslet na své blízké. Dny se krátí, hladina rtuti na teploměru neúprosně klesá, ale vzpomínka na chvíle strávené s rodinou zahřeje i v těch nejtužších mrazech. Tak proč nemít své milované pořád na očích?

Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy
Vytvořte si malované kachličky s dětskými motivy

Interiér

Dětskými kachlíky s barevnými motivy můžeme vyzdobit třeba dětský pokojíček nebo koutek v koupelně. Zkuste si kachlíky vyrobit sami.

Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?
Používáte ve svém interiéru dekorační textilie? Jaké jsou trendy?

Interiér

Dekorační textilie dokážou výrazně ovlivnit celkovou atmosféru v každé místnosti, a proto je nutné jim věnovat náležitou pozornost. Jaké jsou současné trendy?

Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér
Stříbrný dekor ozvláštní každý interiér

Interiér

Stříbrné odstíny jsou vděčným ozvláštněním všech typů interiérů. Může se jednak jak starožitný stříbrný servis, tak i o nerezový konferenční stolek či obrazový rámeček nebo dokonce vodovodní baterii. Stříbrná se tedy hodí nejen do jídelny, obývacího pokoje či ložnice, ale i do koupelny a kuchyně.

Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?
Jaký je život na kolečkách v luxusní maringotce?

Interiér

Chtěli byste svůj život trávit v maringotce? Dříve se hledělo na kočovníky s opovržením, dnes jde o moderní životní styl. Život na kolečkách může být luxus.

Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné
Vytvořte krásný prostor pro děti školou povinné

Interiér

S věkem přichází nové potřeby. Je tomu tak při výběru oblečení nebo u uspořádání pokoje pro školáka. Máme pro vás pár tipů, jak takový pokojíček vylepšit.

Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!
Toužíte po sluníčku? Vytvořte si z terasy letní obývák!

Interiér

Máte u bytu či domu pěknou velkou terasu? Pak vám nic nebrání v tom se na ni na léto tak trochu přestěhovat. Z terasy si vytvořte letní obývací pokoj.

Zahrada na stěně bude originální dekorací
Zahrada na stěně bude originální dekorací

Interiér

Potrpíte si na originální dekorace? Pak vás určitě zaujmou rozličné kreace se zelenými rostlinami, jimiž oživíte svou kuchyň, obývák nebo třeba i koupelnu.

Designové lustry dominují každé místnosti
Designové lustry dominují každé místnosti

Interiér

Příjemná pohoda v interiéru hodně souvisí se světlem. A to nejen s tím přirozeným, které do něj dopadá během dne, ale také s tím umělým, které můžete sami ovlivnit. Prostě vhodně vybraná a umístěná svítidla se ve finále značně podepíšou vyznění celého prostoru. A stále platí, že místnosti prostě dominuje především lustr.

Renovace vany? Nebo raději vanu novou?
Renovace vany? Nebo raději vanu novou?

Interiér

Koupání se ve vaně je stále oblíbené. Když je vana stará, tak co s ní? Jsou dvě možnosti. Renovace vany nebo pořízení vany nové. Záleží, do čeho se pustíte.

Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva
Moderní stolování? Kameninové nádobí, barevné příbory a černá barva

Interiér

Kolik talířů, misek a dalších kusů potřebujete? Jaká je vaše finanční představa o novém stolním nádobí? Při výběru jídelní soupravy zvažte několik faktorů.

6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň
6 tipů, jak proměnit tmavou chodbu na útulnou předsíň

Interiér

Předsíň je vizitkou vašeho domova a zaslouží si stejnou péči a pozornost jako ostatní místnosti. Nechte svou kreativitu volně plynout.