3 tipy pro útulný domov

V zimě trávíme doma mnohem více času, za chvíli se budeme i z práce vracet za tmy. Chladné počasí, časté deště, nízká oblačnost i málo světla bychom se měli snažit zahnat přívětivým a útulným laděním domácnosti, která mám poskytne zázemí a zpříjemní obtížné období. S našimi tipy to bude hračka!

20handelsagentur-becker_grau-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Handelsagentur Becker

Přineste si přírodu domů

Není tajemstvím, že přírodní výzdoba se spolu s nábytkem z ratanu a tropickými motivy těšila velké oblibě už v letošním létě. Tento trend však nadále trvá, jen se mírně přizpůsobuje momentálnímu ročnímu období.

Ideálními doplňky jsou tedy tkané koberce, dřevěný nábytek a ratanové koše. Jsou-li zhotovené nebo opracované ručně, dodávají interiéru ten správný punc přirozenosti. Díky tomu vzniká decentní prostor, který zároveň na vás působí velmi uklidňujícím dojmem.

Zároveň máte skvělou příležitost k tvořivosti a k vlastnoruční výzdobě třeba v podobě zarámovaných fotografií. Výsledkem bude originální dílo, aniž byste kvůli tomu přišli na mizinu.

Nepostradatelnými dekoracemi jsou také pokojové rostliny. Zeleň může být klíčem ke zlepšení nálady a zdraví. A nemusíte být žádní zvláštní pěstitelé. Například sukulenty a kaktusy jsou nenáročné rostliny, s nimiž si snadno poradíte.

Barvy uklidní mysl

Není sporu o tom, že vizuální podněty jsou pro lidské pocity důležité. Uvolňujícím dojmem působí například barva v odstínu taupe, slonoviny i módní levandule. Tyto odstíny jsou skvělým základem pro další práci s barvami. Poslouží vám také jako vhodné pozadí pro zvýraznění jiných barevných odstínů. Například ke zlepšení nálady a podpoře kreativity můžete využít žluté tóny.

Ale protože domov máme spojený s pohodlím, je potřeba kromě vizuálních vjemů myslet také na hmat. Obojí v sobě spojují textilie. Očima vnímáte plastiku jejich textur a zároveň se můžete dotýkat jejich měkkého povrchu. Je jedno, jestli se jedná o plyšovou pohovku, vlněné přehozy či nadýchané umělé kožešiny.

Vůně zlepší náladu

Pokud se chcete cítit spokojenější a šťastnější, máme pro vás jeden úplně obyčejný tip. Využijte kouzelné schopnosti různých vůní. Jedná se o jednoduchý trik, jak umocnit pozitivní působení interiérových dekorací. Navíc vonné svíčky a aroma difuzéry můžete využít nejen k relaxaci v obýváku a pro lepší usínání v ložnici, ale také pro povzbuzení chuti třeba v jídelně či rozproudění energie v pracovně.

Jedná se zároveň o dva nejjednodušší způsoby aromaterapie. Avšak difuzéry mají oproti svíčkám ještě jednu velkou výhodu. Protože se vůně šíří prostřednictvím tyčinek a nepotřebujete k tomu otevřený oheň, je s nimi riziko požáru minimální.

 

12.11.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist