Poradna Jana Kopřivy

Zdroj: Prima DOMA MEDIA s.r.o.

Jestliže se na vaší zelenině a ovoci objevili škůdci a rostliny decimují choroby, podívejte se na náš pořad, ve kterém Jan Kopřiva radí, jak s nimi zatočit. Povíme si o škůdci žlabatce růžové, která napadá růže. Vytváří na nevyvinutých poupatech hálky, ve kterých jsou ukryté larvy žlabatky. Jediná možnost ochrany je odtrhávat mechanicky hálky i s poupaty a následně je spálit. Dozvíme se, proč přestaly růst okurky začátkem června. Na vině je chladné počasí. Je nutné používat kvalitní listovou výživu v podobě kapalných hnojiv. Na závěr si povíme o houbovém onemocnění švestek, puchrovitosti švestky. Je třeba rychle odstranit zasažené plody. Chemická ochrana se provádí před obdobím květu.

Publikováno: 21.5.2019, Autor: Receptář prima nápadů 2006 (24)

Mohlo by vás dále zajímat

Listárna Václava Větvičky

V tradičním pořadu botanika Václava Větvičky si opět prozradíme několik odpovědí od zvídavých diváku.

Jak na stromové škůdce

Jak na stromové škůdce

Co si připravit ze švestek

Reportáž o tom, jak využít švestky, které nám zbyli ze zahrady. Jak z nich udělat například kompót nebo sušené dobroty, které můžeme využít jako zdravé vánoční cukroví.

Proces výroby slivovice a příprava drinků ze slivovice

Proces výroby slivovice a příprava drinků ze slivovice

Vylouhujte si vlastní švestkovou vodu proti mnoha nemocem a nepříjemnostem!

K čemu je dobrá švestková voda? Švestky obsahují vitamin E, a dále vápník, hořčík, fosfor, draslík. Jsou bohaté na vlákninu, třísloviny a organické kyseliny.

Švestkový krém

Jednoduchá příprava švestkového krému potěší každou maminku a skvělá chuť zase povzbudí malé strávníky.