Jak uděláme hezčí byt? Část druhá: dekor

Sem vázička, támhle lampička, vypadá to úplně jednoduše. Jde jen o to, jaká a kam přesně. Víte, že pro výsledný efekt se vyzkouší tolik různých a také různě barevných komponentů, že by klidně naplnily dětskou vaničku? A že dekorativní předměty se posouvají o milimetry, dokud není tvůrce spokojený a nemá vnitřní jistotu, že stojí naprosto přesně tam, kde má být?

28_rossanahd23_-castagna_det-1100x618.jpg Celá galerie 34 Zdroj: Maison&Objet Paris

Přestože se vlastně jedná o odbornou disciplínu, měl by si raději každý ozdobit byt k obrazu a vkusu svému. Líbit se v bytě musí především tomu, kdo v něm žije.

Způsob dekorace má široce otevřenou náruč od minimalistické strohosti až k anglickým domovům, kde každá volná plocha je pokryta fotografiemi, suvenýry a tretkami v dojemném sepětí s cennými starožitnostmi a jinými doplňky.

Co vybrat?

Právě to britské je lepší moc nezkoušet. Anglické holčičky a chlapečkové s tímto způsobem úpravy bytu žijí odmalička, mají to v krvi a dokáží zcela samozřejmě jednou ve svém bytě vytvářet kombinace, které jsou půvabné a nepůsobí ani jako totální kýč, ani jako nesourodá kupa divných předmětů. Pokud ovšem všechno nezavrhnou a nevsadí na strohou jednoduchost.

Ale stejně je to v nich, a jak léta poplynou, zasteskne se jim. Mají to tak všichni – tedy i vy. Aniž si to uvědomíte, začnete časem vyhledávat předměty, připomínající vám pěkné zážitky z dětství. A to za vás žádný dekoratér nevymyslí.

Co může pomoci?

Prohlížejte si obrázky, které dnes nabízíme. Některé už jste asi v jiných článcích před časem i viděli, protože se tím, jak si dobře udělat byt, zabýváme kontinuálně. Třeba lampu Shiro uvidíte hned třikrát, pokaždé s jiným okolím, a jistě si všimnete, jak se celkový dojem mění.

Zjistíte, že k výrazným červeným skříňkám v kuchyni doplní designér ještě drobnou červenou židličku, aby barva dostala v prostoru smysl.

Že dobře zvolená fotka a drátěné nádoby jsou dekorativní v každém prostředí stejně jako retro nádoby z mědi nebo poctivého dřeva. A že míchání starého s novým většinou celé věci jen prospěje. A nezapomínejme na předměty, které můžete snadno přenášet podle toho, kde zrovna potřebujete nějakou proměnu.

Všechny dnes nabízené fotografie jsou z veletrhů o bydlení, jsou tu zastoupené velmi známé kuchyňské značky i značky, které se zabývají svítidly či plasty.

Tak si připravte nějaký voňavý adventní čaj a v klidu prohlížejte. Třeba se najednou v hlavě zrodí nápad, co uděláte s vaším bytem, aby byl ještě hezčí…

12.12.2017 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist