Co skrývají moderní lednice? Chytré funkce a speciální zóny

Právě v horkých letních dnech je udržení chladničky i mrazničky v co nejlepší kvalitě velmi důležité. Proto je naprosto nezbytné je pravidelně odmrazovat a hlídat jejich výkon – ať již vyžadujete ten nejvyšší při skladování potravin na víkendové grilování, či ten nejnižší, když se chystáte na dovolenou. Abyste se v moderních funkcích snáze vyznali, připravili jsme pro vás průvodce, s nímž se snadno zorientujete a určitě si nakonec vyberete ten nejvhodnější typ. Výrobci navíc často mají pro totožné funkce rozdílné názvy, proto jsme se pokusili je i trochu sjednotit.

K dostání jsou lednice, které jsou doslova nadupané moderními technologiemi a inteligentními softwary. Díky nim můžete nakupovat potraviny, přehrávat hudbu, sledovat předpověď počasí nebo si plánovat pracovní schůzky. Do chladničky se můžete podívat bez otevírání dveří prostřednictvím chytrého telefonu nebo poklepáním na průhledné dveře, kdy se vnitřek lednice hned rozsvítí a vy si můžete zkontrolovat její obsah.

Některé chladničky se dají ovládat hlasem, na základě vašich momentálních chutí vám sestaví z dostupných potravin recept nebo můžete na jejich displeji prostřednictvím mobilního telefonu sledovat třeba sportovní utkání a přitom chystat jednohubky. Tyto modely jsou však zatím pro většinu „obyčejných smrtelníků“ cenově nedostupné.

Čím tedy disponují ty běžnější, avšak přesto moderní typy výrobků?

Active Fresh Zone * Active 0º * FreshZone * Long Fresh (nulová zóna): Speciální zásuvka, která uchová potraviny (zvláště ryby a maso) déle čerstvé, a to až sedm dní.

Active Oxygen System * PurifAir: Uvolňuje molekuly ozonu, čímž odstraňuje zápachy a předchází vzniku bakterií.

CustomFlex: Umožňuje kreativní a flexibilní uspořádání potravin v prostoru dveří. S pohyblivými dveřními přihrádkami v různých velikostech si můžete úložný prostor přizpůsobit, jak potřebujete.

Fresh Control * CripsFresh: Vyhodnocuje pomocí speciálních senzorů prostředí uvnitř chladničky a automaticky přizpůsobuje vlhkost doporučovanému rozmezí 70 až 85 procent. Zároveň zajišťuje rychlejší obnovení teploty např. při otevření dvířek nebo vložení nechlazených potravin.

FreezeControl: Zajišťuje maximálně šetrné mrazení.

Multi-flow * FreeStore: Umožňuje rovnoměrnou distribuci vzduchu uvnitř chladničky.

No Frost * TwinTech * StopFrost: Zabraňuje tvorbě ledu a námrazy, takže už vám nehrozí manuální odmrazování.

Prázdniny * Holiday: Po dobu dovolené, kdy není lednice používána, šetří elektrickou energii tím, že nastaví teplotu v chladničce na +15 stupňů Celsia. Přitom samozřejmě zabraňuje vzniku plísní a zápachu.

SmartThings: Umožňuje prostřednictvím ovládacího panelu ledničky ovládat i další přidružené prvky chytré domácnosti.

Super Cool * Super Freeze * Shopping * Nakupování: Umožňuje rychlé zchlazení a zmrazení potravin i nápojů.

Twin Cooling Plus: Proudění vzduchu je pro chladničku a mrazničku oddělené.

21.6.2018 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist