Rychlá rekonstrukce panelákové koupelny pomocí voděvzdorných obkladových desek

Přesto, že se rychlá rekonstrukce panelákové koupelny jeví jako problém, nemusí to tak být. V době, kdy se urychlují stavby celých domů, by přece nemělo být provedení rychlé rekonstrukce tak malého prostoru, jakým koupelna je, žádným problémem.

132440-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv redakce

Většina obyvatel panelákových bytů se obvykle obává, že rekonstrukce jejich koupelny bude zdlouhavá. Nevědí, jak si zařídit po dobu rekonstrukce bydlení, případně, jak celou rekonstrukci urychlit. Řešení se nabízí v podobě instalace voděvzdorných obkladových desek. Jádro se v tomto případě nebourá, ale obkladové desky se na něj pouze nalepí.
 
Současný trh nabízí množství variant, které splní nároky na rychlost, kvalitu i estetickou stránku výsledné rekonstrukce koupelnového jádra. Využít můžete například obkladové panely Abitibi, které jsou doslova dokonalou imitací obkladů. Dalším typem jsou obkladové Fibo-Trespo panely, které udělají stejnou službu.

Kamenné obklady: Velká inspirtivní  fotogalerie.

Obrovskou výhodou je, že v průběhu takto prováděné rekonstrukce můžete byt běžně využívat. A k odstávce vody a WC dochází pouze krátkodobě. Další z výhod rekonstrukce provedené tímto způsobem je to, že k rekonstrukci není potřeba zajišťovat stavební povolení. Celkově by rekonstrukce neměla trvat déle než 3 až 5 dnů.


 
Výše zmíněné desky se lisují za vysokých tlaků a teplot. Výchozím materiálem je dřevěný substrát spojovaný za pomocí dřevěných pojiv. Tím získává vysokou pevnost při zachování dostatečné pružnosti. Také povrchová úprava těchto desek zajišťuje jejich stálobarevnost a  snadnou údržbu a omyvatelnost. Žádné nečistoty se neusazují ani ve spárách, hladká glazura  je totiž po celé délce desky. Pro rekonstrukce se používají desky s rozměry 122 x 244 cm, z lícové strany dokonale plasticky i barevně upravené, opatřené voděodolnou glazurou. Pořídíte je v mnoha variantách, například v provedení dřeva, kamene, cihel, obkladaček, palubek atp. Jelikož jsou tyto desky určené speciálně do vlhkého prostředí, nevytvářejí se na nich plísně.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Tyto obklady se řežou a na potřebné rozměry upravují ruční nebo elektrickou pilkou kruhovou nebo přímočarou. Nainstalujete je snadno přibitím, přišroubováním nebo nalepením. K uchycení desek je možné zakoupit lišty v nejrůznějších barvách a profilech dle potřeby.

Voděvzdorné obkladové desky jsou ideální volbou pro obnovu hygienického zázemí všude tam, kde nechcete bourat a následně vyzdívat nové bytové jádro.
 
Naši čtenáři se s námi ve svých příspěvcích mnohokráte podělili o své zkušenosti s prováděním rekonstrukcí koupelen ve svých bytech. Jak si s tímto úkolem poradili oni, se můžete dočíst v článcích: Soutěžní rekonstrukce – rekonstrukce koupelny.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: faku.info, lcw17.com, irenearriola.com, usatoday30.usatoday.com, casscomm.com, it.toolbox.com, chestnutpark.com

13.12.2012 4:07

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist