Přepychová renovace interiéru v brněnské vile

Domy staré pouhých dvacet či třicet let, jsou relativně nové, a přesto již nevyhovují současným požadavkům na bydlení. Není to dáno jen zastaralým nábytkem, ale například se výrazně proměnily požadavky na dispozici. Jak může vypadat renovace vily postavené jen před pár dekádami?

02_kuchyn2-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: MINIMA design

Krásné prostory v luxusní brněnské vile prošly pod rukama designérky Marcely Šónové z MINIMA design převratnou přeměnou. Původní interiér domu pocházející přibližně z 90. let byl již zastaralý, značně opotřebovaný, a proto se majitelka rozhodla pro kompletní renovaci. Prostory jsou jedinečné a atypické svými zaoblenými tvary, dominantou je především kruhový krb, kolem kterého se otáčí schodiště.

Byly provedeny drobné stavební úpravy pro efektivnější využití prostorů a dorovnání nepřesností. Dále došlo k úpravám elektroinstalací a bylo řešeno nové osvětlení. Také byly upraveny zdravotechnické instalace a vybráno nové zařízení. Podlahová krytina byla vyměněna, stěny vyrovnány a doplněny tapetami nebo stěrkami. Koupelna byla obložena novým obkladem. Nábytek byl zhotoven na míru a prostory doplněny o luxusní trendy doplňky.

Snahou designérů bylo podtrhnout potenciál interiérů, otevřený dvoupodlažní prostor s velkými prosklenými plochami a úžasným výhledem na Brno, původní točité schodiště obložené kamenem a krb, který je centrem domu.

Důraz na osvětlení

Hlavní obytný prostor se nachází ve druhém podlaží, které je přístupné z točitého schodiště. Kamenné obložení bylo zrenovováno a schodiště krásně prokouklo. Válcovité stěny krbu a komínu, které vévodí celému prostoru, byly potaženy stěrkou v jemném béžovém dekoru. Podlaha v dřevodekoru zatepluje a oživuje celý prostor.

Zavěšená světla svým tvarem korespondují s oblými tvary nacházející se v prostoru. Decentní osvětlení je doplněno led pásky nasvětlující prostor za TV a záclony nad okny.

Vládne jednoduchost

Obývací pokoj je zařízen minimalisticky, ale s důrazem na útulnost a pohodlnost. Byla vybrána pohodlná polohovatelná sedačka a luxusní doplňky. Prostor oživily záclony a závěsy a dozdobily vkusné dekorace ve zlatavých a tmavých dekorech, které se prolínají celými interiéry.

Součástí otevřeného prostoru je jídelní kout a kuchyňský kout, od kterého vede schodiště do otevřené galerie nad obývacím pokojem. Kuchyň byla navržena v jednoduchém minimalistickém pojetí tak, aby splňovala nároky na praktičnost, ale i elegantní design.

Čistého řešení bylo dosaženo díky bezúchytkovému systému otevírání skříněk. Barvy a materiály jsou opět sjednoceny se zbývajícím interiérem. Díky světlým dekorům se kuchyň rozzářila a otevřela, i když v prostoru chybí okno. Vynikají prvky ve zlatém dekoru, které dodají prostoru nádech luxusu. Kuchyň je dosvětlena bodovým stropním světlem a led pásky v nábytku.

Šatna byla navržena a zařízena s nejvyšším důrazem na potřeby majitelky uložit zde co nejvíce oblečení a vybavení. Design využívá stejné prvky jako v celém domě. U okna byl navržen prostorný toaletní a pracovní kout.

Hostovský pokoj byl pojat v podobném duchu. I když je místnost malá, podařilo se ji vybavit pohodlným dvojlůžkem, prostornou šatní skříní a televizí. Stěna za skříní je otapetována elegantní jemnou tapetou, což podtrhuje decentní nasvětlení led páskem pod stropem. V prostoru vynikají luxusní doplňky z dílny české značky Demarco design – vysoký odkládací panel na oblečení se zrcadlem a měkké pufy jako útulné sezení u okna.

Moderní ložnice

Při řešení ložnice byl kladen důraz především na komfort a pohodlí spánku. Do rohového okna byly zhotoveny záclony a závěsy na míru, které místnost kompletně zatemní.

V ložnici byl zhotoven minimalistický nábytek na míru. Pro teplotní komfort byl doplněn otopný žebřík, který chytře překrývá zrcadlo. Byla vybrána vysoká postel s dominantním čelem a ve stejném duchu doplněna lavice a noční stolky.

Jemný design podtrhuje akcent doplňků v tmavých dekorech. Osvětlení je řešeno zavěšenými svítidly.

Modernizace koupelny

Nejproblematičtějším prostorem byla koupelna se svými nízkými stropy, absencí okna, zakřivenými stěnami a zalamujícími se konstrukcemi. Zakřivený roh od schodišťové stěny se podařilo vyřešit pomocí ostrého rohu vytvořeného ze sádrokartonu, do kterého byl zakomponován výklenek pro odkládání toaletního papíru.

Na stěny byla použita velkoformátová dlažba v rozměru 120×60 cm, která vyváří dojem luxusu. Koupelna disponuje sprchou splývající s podlahou, volně stojící vanou, dvěma umyvadly a toaletou. Podstatné a důležité je osvětlení celé místnosti. Na strop byly použity drobné bodovky a stěny jsou shora nasvětleny led pásky.

Celý interiér domu působí jemně, vzdušně a elegantně. Působí dojmem luxusu a přepychu, ale přitom dýchá, je útulný, plně funkční a praktický. Doufáme a věříme, že se majitelům bydlí přepychově!

Text: Ing. arch. Marcela Šónová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist