Nejpodivuhodnější domy světa

Každý z nás je originál a někteří více než jiní touží dát tuto skutečnost světu jasně najevo. A nejde jen o extravagantní účes, výrazné tetování nebo o oblečení od předních módních návrhářů. Svou jedinečnost můžete ostatním prezentovat například také domem, v němž se rozhodnete bydlet. A jak tedy mohou takové podivuhodné budovy světa kupříkladu vypadat?

109245-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Fantazii a potažmo tak ani architektuře a designu se meze nekladou. Po celém světě tak můžete spatřit domy neuvěřitelných dispozic, o kterých by se vám často ani nezdálo.

Wonderworks, Amerika


Tak například v Americe se rozhodli za pomoci neobvyklé architektury – kterou doslova postavili na hlavu – přimět obyčejné lidi k většímu zájmu o vědu. Budova s názvem Wonderworks má svým podivným designem přilákat laiky k účasti na vědeckých a vzdělávacích kurzech, které zahrnují například obory jako je matematika, fyzika či astronomie a zvýšit tak jejich celkový zájem o vědu.

Toilet House, Korea


Zrak vás neklame, tento dům skutečně vypadá jako záchod. Designér tohoto vskutku neobvyklého domu, který vyšel na 1,6 milionu dolarů, Sim Jea-Duck’s, svým dílem zamýšlel upozornit svět na potřebu udržování čistoty v koupelnách po celém světě a především pak dodržování základních hygienických návyků v rozvojových zemích. Pokud vás zajímá, kdo by v takovém záchodovém domě chtěl bydlet, věřte tomu, že samotný architekt, který se do své „toalety“ nastěhuje už v listopadu.

Robot, Thajsko

Ani Thajsko se v originálním pojetí architektury nenechalo zahanbit a už před čtvrtstoletím a ještě ke všemu přímo v hlavním městě Bangkoku, vystavělo obřího robota, který slouží jako zázemí asijské banky. Záměrem tohoto neobvyklého designu měla být oslava zavedení výpočetní techniky do bankovního průmyslu.

Stone House, Portugalsko


Pokud jste fanouškem Tolkienova Pána prstenů a skalních domků po vzoru bydlení hobitů, pak nemusíte jezdit až na Nový Zéland. Jeden takový podobný a tak trochu nezvyklý příbytek si totiž vybudovali také v Portugalsku a dokonce se v něm skutečně bydlí.

Takasugi-an, Japonsko

Tento podivuhodný japonský dům by možná mohl připomenou chaloupku na kuří noze Baby Jagy z jiné filmové klasiky. Dům, který stojí v korunách dvou kaštanů a který je dostupný pouze po žebříku, slouží jako čajovna. Japonci asi dobře věděli, proč v těchto místech zvolit raději popíjení čaje než lihovin.

Čtěte také:

Villa Vojanka: Moderní terasový dům v pražských Košířích

Kingdom Tower: nová nejvyšší budova světa bude měřit přes kilometr

Neobvyklé bydlení – klouzačkový dům

Klára Beščecová
Foto: Freshome.com, Dezeen.com, Interiorholic.com, Therandomforest.com, Choices.co.uk, Duskyswondersite.com

9.9.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist