Jak vypadá luxusní koupelna?

Co to vlastně je „luxusní“ koupelna? Jak by měla vypadat? A nebo je lépe se ptát, co by měla v pravé řadě umět? Luxus je pochopitelně nadstandard a dříve, než se někdo pokusí právě takový nadstandard popsat, tak se bude muset logicky zamyslet nad tím, kde už končí a kde začíná o stupeň nižší úroveň a tedy úroveň takřečeného standardu. A pozor, nenechte se nalákat slovem „luxus“. Obchodníci tímhle způsobem rádi vytahují zákazníkům peníze z kapsy.

132391-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Při prohlídce nabídky produktů předních světových výrobců typu Duravit, Dornbracht, Grohe, Keramag, Ideal Standard, Villeroy and boch, Jacuzzi atp, vyjde poměrně rychle najevo, že v rámci technického vybavení, je už máloco nabízet. Málokdy se totiž objeví skutečná  „technologická vymoženost“, která by byla  důvodem k označení takového produktu slovem „luxusní„. Nemáme tím teď na mysli různé zvláštní hybridy, kdy se do koupelny a nebo přímo do tělesa vany zabuduje systém domácího kina a nebo kdy je možné pomocí tlačítek na sprchové hlavě posílat SMS zprávy. Centrem pozornosti by měly být takové technologie, které mají přímý vztah s koupelnovým, případně „lázeňským“ provozem. Tzv. obytná koupelna, parní lázně, vodní a vzduchové masážní systémy, masážní sprchové hlavice. To vše už známe několik let. Stejně tak jsou už známé bio systémy, které kombinují působení barevného spektra, vodní masáže, aromaterapie a sonoterapie (muzikoterapie) Taková zařízení jsou s jistou mírou nadsázky vlastně kombinací slavného přístroje „horské sluníčko“, vonné svíčky a magnetofonu či CD přehrávače. Ale co dál?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Luxusní koupelna jako prostor a dokonalé řemeslné provedení

Nakonec při prohlídce nabídky v úvodu zmiňovaných předních výrobců vyjde najevo, že v případě „luxusní“ koupelny byly svým způsobem ty největší technologické vynálezy již objeveny a vlivem zvyšující se poptávky široké středostavovské vrstvy se i z tohoto luxusu stal vyšší standard a pak celkem obyčejné zboží.. Dnes máme jakou si „okurkovou sezónu“ a dříve luxusní „vířivky“ se prodávají i supermarketech a těžko je považovat za výbavu exklusivní koupelny.

Luxusní koupelna tak má dnes možnost se od té standardní odlišit jednak ve svém dokonalém řemeslném a tedy bezporuchovém provedení a pak také tím, co je zaklínadlem kvality bydlení jako takového a tedy PROSTOREM. Mít velkou koupelnu, mít koupelnu velikosti obývacího pokoje, to je s největší pravděpodobností onen „luxus“ a dokonce tam v takové luxusní koupelně může stát docela obyčejná akrylátová vana a to i bez (zcela obyčejného) vířivého systému.

Další inspirace pro koupelnu ve článku Chcete rekonstruovat koupelnu? V paneláku?
Red.

Foto: luxuo.com, bathroomremodelingideas.org, luxurylaunches.com, domovari.co, mjwhelan.com, elitechoice.org, bathroomelegance.uk.com, njsavvyliving.com, savitaenterprises.com

13.10.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist