Chcete rekonstruovat koupelnu? V paneláku?

Rekonstrukce koupelny je stavební zásah do vašeho obytného interiéru a vy budete muset několik dní žít takříkajíc jako v kempu. Ale není to zas až tak hrozné. Přinášíme vám fotoreportáž z jedné takové rekonstrukce v panelovém domě. A víte, na co si dát pozor?

Prvním krokem před zahájením rekonstrukce je zcela jistě výběr a zakoupení koupelny nové. S tím souvisí také sjednání montáže a dopravy a zde se může objevit první problém. Pamatujte, že při přestavbě může vznikat množství odpadu, který bude potřeby odstranit.

TIP: Ujistěte se, že montážní a stavební firma, kterou budete míst sjednanou i na vybourání a zrušení staré koupelny, má zajištěný odvoz odpadu a suti. Pokud ne, bude to na vás.

Cena přestavby je pochopitelně nejen cenou nového vybavení, ale značnou roli v ní hraje také práce řemeslníků. V podstatě v každém koupelnovém studiu nabízejí k nové koupelně také její montáž. Montáž sice není totéž, co přestavba a pokud si najmete „montážníky“, tak si nenajímáte stavební dělníky připravené k bourání a úpravě koupelny pro instalaci nové vany, umyvadla, toalety atp.

TIP: Rozhodně zkuste poptat u prodejce nejen standardně nabízenou montáž, ale i samotné stavební práce. Utratíte tím na jednom místě více peněz (vybavení + montáž + stavební práce) a můžete celkem bez ostychu chtít slevu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Není možné říct, jak dlouho přestavba koupelny trvá, neboť je to proces přirozeně odvislý od druhu a velikosti koupelny. Námi sledovaná přestavba (viz foto) trvala celkem osm dní vč. přestavby roalety a to  tedy osm dní od okamžiku, kdy se naposledy použila koupelna stará až do chvíle, kdy byla k použití připravena nová koupelna.

TIP: Pokud je vaše koupelna v bytě a byt v kolektivním domě, tedy v tzv. paneláku, činžáku atp., pak jistě stojí za to dát např. na vchodové dveře ceduli, prostřednictvím které se omluvíte sousedům za nepořádek na chodbě a hlavně za hluk. Pořádek dělá přátele.

A jaké jsou koupelnové trendy?
Red.
foto: Gustavsberg

7.9.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist