Dům na domě. Stůl tam dostali jeřábem

Někdy si dokonalý interiér žádá opravdu náročná řešení. Tak jako v případě tohoto střešního apartmánu.

1objectum_penthouse_f61_04_preview_jpeg-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: BoysPlayNice

Architektka Jana Schnappel Hamrová ze studia Objectum je autorkou ojedinělého projektu. Je jím objekt Penthouse, který prakticky funguje jako samostatná vila umístěná na bytovém domě.

Jeho dispozice ve tvaru kříže umožnila oddělení jednotlivých funkcí na jídelní část, obytnou zónu, zónu dětských pokojů a spací část do samostatných celků. Každá část kříže je rozšířená o samostatnou terasu.

V jádru této neobvyklé dispozice jsou umístěné výtah a schodiště, které Penthouse propojují s druhým objektem. Toto jádro je v interiéru zdůrazněno tmavou stěrkou a tvoří centrální pilíř bytu, okolo kterého dispozice volně plyne.

Prosklená fasáda nahrává krásným výhledům

Hlavním benefitem celého bytu jsou nádherné výhledy a fasáda, která dá těmto výhledům vyniknout díky velké prosklené ploše. Tím vzniká dojem, jako kdyby exteriér celého města pronikal do interiéru. Obytná část je proto navržena s maximálním důrazem na otevřenost. Hned od vstupních dveří tak vznikají překvapivé průhledy.

Nevýhodou velkých prosklených ploch je však přehřívání v letních měsících. To je vyřešeno pomocí chladicího systému, který perforací v podhledu podél celé fasády nechává padat pomalý proud studeného vzduchu. Interiér tak není rušen mřížkami a zároveň ani hlukem chladicích jednotek.

Piano a stůl do bytu zvedal jeřáb

Kuchyň je od jídelny oddělená kamenným ostrůvkem. Jídelně dominuje velký stůl z dřevěného masivu, který byl kvůli svým nadstandardním rozměrům a hmotnosti do bytu dopravován jeřábem. Stejným způsobem se tam dostalo i piano.

Ke každému křídlu náleží samostatná koupelna. Vzájemně se od sebe liší, protože je třeba, aby korespondovaly s jednotlivými funkčními celky. Master koupelna navazuje na šatnu a je barevně sladěná s dýhou šatních skříní. V koupelně pro dva chlapce v teenagerovském věku byla použitá drobná modrá mozaika v kontrastu s velkoformátovým obkladem na celou výšku místnosti.

Svítidla vytvářejí světelnou pohodu

Osvětlení je v tomto bytě řešeno pomocí částečně zapuštěných svítidel od firmy Deltalight. V obytné části jsou tato svítidla variabilně usazená na liště. Díky tomu je možné vytvářet různé světelné nálady. Centrální svítidlo v obývacím pokoji pochází z dílny firmy Sattler. Nad nočními stolky v ložnici visí svítidla španělské firmy Marset.

Foto: BoysPlayNice

15.3.2022 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist