Dokonalé zdravé bydlení

Chcete mít dokonalé bydlení v duchu nejnovějších trendů? Toužíte po relativně dokonale „zdravém bydlení“? Pak si můžete začít (do) kupovat čistý vzduch, respektive kyslík! Tato metoda by měla být schopna zvýšit nejen vaší fyzickou odolnost, ale také posílit vaší vitalitu. Současně má prý kladný vliv na metabolizmus a tedy na procesy hubnutí. Zkusíte to?

Zdravé bydlení, zdravý životní styl, bio styl. To vše jsou zaklínadla doby. Máte-li pocit, že vašemu bydlení chybí právě onen nedostatek kyslíku, pak máte několik možností.

Můžete si pořídit přístroje, které doplní vaší klimatizační jednotku. V takovém případě se investice bude pohybovat v rozmezí mezi 5 – 15 000Kč. Máte ale možnost koupit  rovnou speciální stroj, který bude v rámci své pořizovací ceny (okolo 45 000Kč) okysličovat vydýchaný vzduch u vás doma a nebo si místo kávy můžete dopřát několik doušků čerstvého vzduchu z konzervy vyžadující investici cca 200Kč. Stačí si konzervu koupit v lépe zásobené lékárně.

V kombinaci se zvlhčovači vzduchu tak lze vytvořit relativně dokonalé prostředí. Ocení to zejména lidé žijící ve městech.Otázkou je, kam až důraz na „zdravý životní styl“ může zajít a nakolik se podobná péče o vlastní bydlení podobá manýře a nebo dokonce hysterii. A nebo si myslíte, že je tomu jinak? Je to pochopitelně na Vás!

A jaké jsou výhody takzvané „oxygenoterapie“?

Oxygenoterapie, tedy zjednodušeně řečeno terapie kyslíkem, je odpovědí na současné trendy v životních stylech. Současně se jedná o poměrně již starou terapeutickou metodu využívanou v medicíně více než 20 let. Cílem byla a je revitalizace dýchacího ústrojí a donedávna se oxygenoterapie používala i jako prevence proti většině plicních onemocnění.

V současné době jsou plechovky s kyslíkem volně v prodeji v lékárnách a fitnesscentrech.

Využití pro bydlení, pro „dokonalé zdravé bydlení“?

Dospělý člověk spotřebuje během jedné minuty zhruba 0,5 l kyslíku. Jinak řečeno, pokud se pohybujete v uzavřené místnosti, pak by se vám díky ventilaci mělo dostávat přibližně 30 litrů kyslíku za hodinu. Čím více osob, tím je pochopitelně nutné zajistit více kyslíku.V opačném případě jeho nedostatek způsobuje malátnost, depresivní stavy a může vést až k onemocněním, např. vlivem vysoušení sliznic.

TIP: dejte si „sklenku“ kyslíku na místo cigarety nebo energetického drinku. Uvidíte, že to funguje. Pak může uvažovat nad tím, jak by mohlo fungovat vaše „dokonalé zdravé bydlení“  nebo „dokonalé zdravé pracovní prostředí“ u vás v kanceláři.

Kvalitní vzduchotechnika a přísun kyslíku
je pochopitelným požadavkem kladeným na každou stavbu, ovšem současný stav ovzduší klade na tuto oblast mnohem větší důraz. Je možné, že se s oxygenoterapií, respektive se vzduchovými filtry a kyslíkovými bombami setkáme v bytech budoucnosti jako s něčím zcela běžným.

Další inspirace a zajímavosti ve článku Komfortní inspirace pro vaše bydlení

Red.
Foto archiv redakce

17.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist