Ze staveniště udělali příjemný domek ve venkovském stylu

Bydlet v rozestavěném domku, kudy táhne, chybí dveře i zárubně a zařízení pamatuje krále Klacka, by nebylo příjemné ani pro zálesáka, natož pro nemocnou paní s dcerkou. A přitom je to každodenní realita. Jak zvládli zvelebit chatku designéři pořadu Jak se staví sen?

po-6-3-1100x618.jpg Celá galerie 15 Zdroj: FTV Prima

Vlasta si pořídila domek ještě v době, kdy žila ve šťastném svazku s partnerem a dcerkou Desankou. Pustili se do rekonstrukce, ale manžel začal pít a projevoval se vůči rodině agresivně. Přítel odešel, ale přišly problémy. Firma, která rekonstruovala domek, v půlce prací zmizela i s penězi. Vlasta se musela zadlužit, aby stavbu zastřešila. Do toho jí byl zjištěn nádor na mozku, po operaci ale částečně přišla o sluch. Oporu má ve své sestře a rodičích, kteří se jí snaží pomáhat. Finančně jí podporuje nezisková organizace Daveláček, která pomáhá sociálně znevýhodněným rodinám a dětem v nouzi.

V celém domku je obyvatelná pouze jedna místnost zařízená většinou darovaným nábytkem. Desanka by už potřebovala svůj pokoj a domek je nutné dostat do obyvatelného stavu. S touto výzvou se utkali designéři Zuzana Schubertová a Petr Hodan. Předáváme jim slovo:

Očima designérů

Tím, že jsme proměňovali chatičku, a to včetně fasády, byla tato proměna náročná, přesto plná příjemných dojmů. Problémem tu tedy bylo téměř všechno. Do domku táhlo ze všech koutů, bylo proto nutné zateplení stropu i dodělání fasády, všude koukaly odhalené trámy. Vše by se dalo zkrátka přirovnat ke staveništi. Naštěstí se do celé proměny zapojil i dobročinný spolek Daveláček, který pomáhá již od samého začátku a zajistil kompletní zateplení střechy.

Celkově chatě prospělo to, že jsme spoustu věcí dokončili. Fasádu jsme dodělali, bíle natřeli, uvnitř interiér celkově sjednotili, paní měla všude různorodou podlahu, tu jsme také sjednotili, dali celému interiéru nové dveře a dokonce se podařilo vyměnit i dveře vchodové. Stropy, které byly z části odhalené, jsme zakryli, a celý interiér tak dostal konečně útulný vzhled, kde si člověk nepřipadá jako na stavbě.

Interiér ve jménu přírody

Jelikož se jedná o chatu v přírodě a paní Vlasta se netajila tím, že má blízko k přírodním materiálům a líbí se jí venkovský styl, výběr interiérového vybavení v tomto stylu byl pro nás jasnou volbou.

Paní Vlastě jsme vytvořili novou kuchyň s dřevěným dekorem, za kterou jsme nechali obložit celou stěnu přírodním kamenem. Část původní podlahy nás velmi zaujala, bylo nám líto ji vyhodit, a tak jsme z ní vytvořili zajímavý obklad za stěnou, který interiér příjemně oživil a zároveň paní Vlastě připomíná něco z původní chatičky. Nábytek jsme volili v bílé barvě, dřevěný, a to i k Desance do pokojíčku.

V dětském pokoji jsme chtěli navodit také dojem přírody, na stěnu jsme tedy nalepili tapetu ve tvaru stromu a mezi listy vložili háčky, na které si Desanka může pověsit například šperky, fotky atd. Celkově jsme Desance vytvořili prostor, jaký si dospívající slečna zaslouží. Má zde již plnohodnotný psací stůl, šatní skříň a lůžko. To vše v příjemných barvách – bílá, šedá, starorůžová a černá. I po vytvoření nové místnosti zůstal obývací pokoj s kuchyní poměrně prostorný.

Podlahovou krytinu jsme vybrali vinylovou, jelikož v domě bydlí spolu s Vlastou a Desankou i dva psi. Do zádveří pak kamenný koberec, který jsme nechali dát i ven a na venkovní schody, aby se zádveří spolu s venkovní terasou propojily. Dokonce z kamenného koberce bylo možné vyrobit i dvě velké nádoby na květiny, které zdobí vstup do chatky.

23.3.2018 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist