Zdravotní židle pro homeoffice

Pracujete z domova? Má to své pro i proti, že? Sice nemusíte trávit hodiny v husté dopravě dojížděním, nemusíte se zvlášť oblékat, a během pracovní doby v dobrém relativně snadno zajistíte chod domácnosti. Na druhou stranu, soustředění vyžaduje právě pro tyto rušivé elementy víc energie a často chybí i kvalitní vybavení.

adaptic-zidle-xtreme-kancelar-1100x618.jpg Zdroj: Adaptic Innovation

Investice do zdraví a pohody

Ideální by bylo zřídit si doma oddělenou kancelář se vším, co k jejímu vybavení patří. To je samozřejmě těžce dosažitelné přání. Nicméně zásadním krokem je pořídit si kvalitní židli a stůl. Vše ostatní se dá vyřešit improvizací, dá se nahradit. Je otázkou místa, které máte reálně k dispozici, vkusu i prostředkům, které do svého území můžete vložit.

Židle je však středem všeho, co potřebujete vybavit nutně. Na židli nešetřete a nevymlouvejte se ani na nedostatek místa. Chronické bolesti zad a hlavy vám budou každý den silně znepříjemňovat a náprava se může nepěkně protáhnout. Židle zabere málo místa a může všem problémům efektivně zabránit.

Rozdíl mezi kancelářskou a zdravotní židlí

Hezkou kancelářskou židli pořídíte snadno a levně. Zdánlivě vám nabídne pevnou oporu zad a pohodlné sezení. Obvyklou chybou však je, že vás běžné kancelářské židle usadí v pozici, ve které pevně fixují spodní část zad. Bedra a kříž uzamknou do statické polohy a tím spustí negativní dominový efekt. Časem si budete chtít ulevit, a tak pánev podsadíte. Veškerá váha těla se přenese na bedra a přetíží je. Nebo se shrbíte do kulatého sedu. Obě tyto strnulé polohy však přetěžují postulární svaly, zatímco pohybové nepracují, což vytváří svalovou dysbalanci. Váha se pak přenáší na páteř. Výsledkem je předsunutá hlava, bolestivé stavy v bederní i krční páteři, a navíc si v této pozici budete stlačovat žaludek.

Zdravotní židle Adaptic využívají unikátní pohyblivou konstrukci, založenou na pružině. Zádům nabízejí obdobnou oporu, která je vede ke vzpřímené poloze, ale zásadní rozdíl je v sedáku. Ten vám dovolí přirozený rozsah pohybu pánve. Vše se vším souvisí, a i nepatrná změna v držení ramen, s pohybem rukou, natáčením se, to vše dovolí plynule zapojit všechny svaly. Zádové, břišní i svaly středu těla. Sezení na zdravotní židli vlastně vede k posílení svalů a správně vyvažuje funkci opory páteře zádovými i břišními skupinami.

Nezapomínejte se hýbat

Sezení na kvalitní židli rozpoznáte v prvních okamžicích. Židle vás bude jemně korigovat a navádět ke vzpřímenému sezení, nicméně nebude na vás působit nepříjemným tlakem. Dopřeje vám zdánlivou volnost, která však prospěje.

Samozřejmě žádná židle nenahradí zdravý životní styl. Dlouhé sezení byste si i tak měli rozdělit na etapy, vyvážit soustředěnou práci s protažením a pohybem. Dlouhé procházky, krátké běžecké tratě, posilování nebo jóga, to vše je stejně důležité jako správná pozice při sezení. Zdravotní židle Adapticrostoucí polohovací stůl SmartDesk může být prvním správným krokem k úlevě od bolestí zad a hlavy. U dětí je samozřejmě ideálním prostředkem, který podpoří správný růst a také odstartuje správné návyky.

11.1.2021 12:44 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist