Zařiďte si byt podle horoskopu. Která barva imponuje vašemu znamení?

Barvy hrají v interiéru důležitou roli, každý z nás dává přednost jiné, ale někdy je těžké rozhodnout se pro tu správnou. Přinášíme vám netypickou pomůcku – preference barev podle znamení zvěrokruhu. Bytový designér Stanislav Kralovanský přináší skvělé tipy na barevné kombinace, které budou ladit s vaším znamením. Budete překvapeni, jak příjemně se budete doma cítit, když poslechnete jeho doporučení.

obr.04_28578559803_987e0fdf0d_o-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: Velux

Beran (21. 3. – 20. 4.) preferuje jemné pastely

Ohnivé znamení Berana je temperamentní, miluje akci a přímost a tak možná budete překvapeni, že Berani se nejlépe cítí mezi jasnými pastelovými barvami, jako je žlutá, růžová a oranžová.

Pro dynamickou osobnost Berana jsou tyto barvy jakýmsi relaxačním prvkem, který jím dává pocit domova. Berani mají rádi umění, a tak na jejich stěnách budou viset zajímavé obrazy. Potrpí si však na kvalitu, a tak jim postačí jeden či dva obrazy, které ale musí být netradiční a jedinečné!

Býk (21. 4. – 21. 5.) miluje barvy zlata

Pragmatický Býk stojí nohama na zemi a miluje pohodlí. Proto mu bude nejlépe v teplých odstínech žluté barvy medu, jantaru či hnědi, kterým dodají švih černé doplňky.

„Jelikož má toto znamení rádo věci krásné a luxusní, není na škodu na stěny umístit velká zrcadla – ideálně starožitné unikáty,“ dodává Stanislav Kralovanský, odborník na malování z firmy Malíři Natěrači CZ.

Blíženci (22. 5. – 21. 6.) chtějí vdušnost a přírodní motivy

Neposední Blíženci jsou neustále v pohybu – mentálně i fyzicky. Proto je jim dobře mezi energizujícími barvami jako slunečně žlutá, která je vybízí k aktivitě a veselé náladě. Blíženci také nemají rádi zbytečnou zdobnost, mnohem lépe se cítí ve vzdušných účelných prostorách, které rádi ozvláštní nějakým přírodním motivem, třeba jasně zelenou stěnou nebo tapetou s motivem lesa či louky.

Rak (22. 6. – 22. 7.) si libuje v barvách vody

Raci by se rozdali pro svou rodinu, a tak je pro ně nejdůležitější, aby se v jejich domově cítili dobře jejich blízcí. Při výběru doplňků kladou důraz na takové, které navozuji pohodu a klid.

Raci dávají přednost přírodním materiálům, jako je dřevo, hlína, bavlna či len. Z barev mají nejraději jemné odstíny tyrkysu, mořské zeleně či světlemodré barvy v kontrastu v bílou. Mají rádi květiny, tudíž nepohrdnou ani něžnou tapetou s květinovým vzorem.

Lev (23. 7. – 22. 8.) zklidní světlo svíčky

Pánům tvorstva Lvům patří Slunce, a tak i jejich interiéry působí jako baterie na životní energii. Lvi dávají přednost kvalitním a luxusním bytovým doplňkům, mají rádi obrazy – originály jsou samozřejmostí a vyžadují jemné nasvícení spoustou svíček či lampiček, které je stabilizuje a uklidňuje.

Toto znamení může v malování pokojů využívat klasickou bílou barvu, díky které krásně vynikne luxusní nábytek. Pokud, by však Lvi chtěli více experimentovat, ideální je pro ně fialová – barva moci a králů.

Panna (23. 8. – 22. 9.) upřednostňuje barvy podzimu

Logická a pečlivá Panna miluje pořádek a klid. Jejich domovy jsou podobné – převažují zemité odstíny podzimu, ale také krémová, smetanová či béžová. Ty rády kombinují s hnědou, která je barvou země a podstaty. A to právě dodává Pannám sílu.

V domech Pan nenajdete umělé či studené materiály jako kov, ale spíše teplé poctivé dřevo. Patrně tu nebude chybět krb.

 

Váhy (23. 9. – 23. 10.) jsou mistři designu

Když přijdete k Vahám, tak to poznáte. Design jejich bytu bude do detailu promyšlený a patrně tu najdete i drahé kousky. „O Vahách se často říká, že bývají mistři designu a dokážou umístit vše tak, aby to krásně vynikalo,“ upozorňuje Kralovanský.

Mají rády těžké závěsy či krajkové záclony. K tomuto znamení se také výborně hodí výrazné tapety s květinovými nebo orientálními vzory. Z barev je pro ně ideální zelená – barva harmonie, kterou Váhy vyžadují. Vybírat by měli hlavně z odstínů mořské zeleně či tyrkysové.

Štír (24. 10. – 22. 11.) potřebuje vášnivou červenou

Emotivní Štír je osobností protikladů – je smyslný a vášnivý, naproti tomu svědomitý a nenápadný. Často je introvertní s hlubokou potřebou intimity a soukromí, aby se mohl schovat.

K jeho ideálním barvám patří červená. Přestože mnoho lidí považuje červenou za barvu agresivní, správně zvolené odstíny červené dokážou vytvořit v obydlí Štírů velmi příjemnou atmosféru. Neměli bychom také opomínat fialovou, jelikož toto znamení často trpí problémy s usínáním a tato barva dokáže Štíry výjimečně uklidnit a navodit relaxační atmosféru.

Střelci (23. 11. – 21. 12.) potřebují zklidnit

Střelci bývají velmi rozběhaní a aktivní, proto potřebují vnější podměty, které jim pomohou zastavit se a relaxovat. To umí nejlépe příroda, a tak by si měli domů přinést květiny nebo alespoň přírodní a květinové motivy.

Střelci tak mohou ozvláštnit své interiéry zajímavou fototapetou s motivem lesa či květinové louky, která v jejich obydlí dokáže vytvořit malou oázu klidu. Z barev by měli volit spíše chladnější odstíny, při kterých se dokážou uvolnit od stresu. Ideální jsou tedy veškeré odstíny modré či malachitová zeleň.

Kozoroh (22. 12. – 20. 1.) má rád solidnost

Kozoroh je poctivý a solidní a takové bude i jejich obydlí. Jsou z podstaty spíše konzervativní, a tak nečekejte žádné výstřelky nebo avantgardu. Nábytek bude dřevěný, bytelný, který přežije generace. Také kov a kámen mají velkou sílu, proto je často najdeme právě u Kozoroha. Tíhnou k rustikálnímu stylu, ale také často k industriálu. Není to protimluv – oba odkazují k minulosti, podstatě a praktičnosti.

Kozoroh má rád klasickou bílou barvu a také rád experimentuje s pastelovými odstíny, které v kombinaci s industriálním stylem dokážou v jejich interiérech vytvořit zajímavou a velmi netradiční atmosféru.

Vodnáři (21. 1. – 20. 2.) hlasují pro šedou

Vodnáři jsou v dobrém považovaní za největší exoty zvěrokruhu. Není divu, obvykle vidí a cítí věci jinak než ostatní a tomu odpovídá i jejich životní styl či zařízení interiéru.

Tyto originální bytosti potřebuji pocit vzdušnosti a lehkosti. Dávají přednost moderně zařízeným interiérům, mají rády silné a výrazné nasvícení. Z barev však volí spíše tlumené a elegantní odstíny šedé, nebojí se však také experimentovat s citrusovými odstíny, které podtrhují jeho originalitu. Právě citrusové odstíny také prospívají dobré náladě, stimulují a pomáhají Vodnáře zbavit stresu.

Ryby (21. 2. – 20. 3.) léčí bílá

Jako u správného vodního znamení není divu, že Ryby inklinují k vodě a mají rády vše, co je s ní spojeno. Křehká povaha tohoto znamení vyžaduje mít ve svém interiéru věci krásné, které napomáhají stabilizovat mysl, ducha i srdce. Často volí jemné osvětlení či světlo svíček. Ryby by se měly vyvarovat umělým materiálům a kovu.

Ideální barvou pro toto znamení je bílá, která má na Ryby magnetizující až léčivé účinky. Odvážnější mohou také sáhnout po odstínech pastelové modré či mentolové. „Ryby by se však měly vyvarovat černé či šedé, která na ně působí depresivně,“ uzavírá Kralovanský.

20.7.2021 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist