Víte, kolik ušetříte díky přechodu k jinému dodavateli elektřiny?

Najít i tu nejmenší část, kde se dá v domácnosti ušetřit, není vůbec jednoduché. Jestli se vám po zaplacení všech záloh dělá mdlo, bude změna dodavatele téma přesně pro vás. Není třeba se ničeho bát – je to jednoduché, rychlé a nesmírně efektivní. Pokud tedy natrefíte na správného dodavatele elektřiny…

perex_titulka-1100x618.jpg Zdroj: shutterstock

Srovnání dodavatelů elektřiny se vlivem zastropování cen může jevit leckomu jako bezpředmětné. Opak je ale pravdou. Přestože energetická krize oddělila na trhu zrna od plev, neznamená to, že při přechodu k jiné společnosti nemůžete narazit na nevýhodné produkty. Mnoho domácností není spokojeno se současnými platbami a vůbec netuší, že převod smlouvy k jinému dodavateli elektřiny může být řešením.

Dodavatel elektřiny, se kterým ušetříte

Ušetříte i přesto, že elektřinu do svého bytu či domu budete čerpat z udržitelných zdrojů. Platit méně, mít dobře nastavené podmínky a zároveň zbytečně nezatěžovat planetu? To zní jako pohádka. Není nic jednoduššího, než ji proměnit ve skutečnost. No ale jak na to?

Dodavatelé elektrické energie to hrají převážně na cenu. Je jasné, že úspora musí začít právě tam. Ale pokud nebudete mít sjednané podmínky přesně pro vaši domácnost, můžete na to v budoucnu doplatit. Ani ten nejlevnější dodavatel elektřiny pro vás nemusí být nejvýhodnější volbou. V elektřině sice rozdíl nepoznáte, ale v klientském servisu určitě. Vedle ceny také hlídejte:

  • možnosti odstoupení od smlouvy
  • délku trvání smlouvy
  • srozumitelné podmínky
  • transparentnost
  • počet zákazníků

Nezapomínejte ani na takové samozřejmosti, jako je online aplikace. Najít přehledně svoji spotřebu nebo provést samoodečet pro vás může být důležitější, než si myslíte. Jenom díky tomu budete vědět, kde začít šetřit. A jestli se vám náhodou nevyplatí pořídit třeba nízkoenergetické spotřebiče.

Nejlepší dodavatele elektřiny nic neskrývá

Víte, že u dodavatele SPP můžete odstoupit od smlouvy i 15 dní po zahájení dodávek energie? Přidejte k tomu 1,3 milionu spokojených zákazníků, individuální délku smlouvy i podmínky šité na míru a máte na světě ukázkový příklad, jak by měl kandidát na vašeho nového dodavatele elektřiny vypadat. Přehledné a férové podmínky celou věc jenom podtrhávají.

Za změnu dodavatele elektřiny nic neplatíte

Můžete jedině získat. Seznam dodavatelů elektřiny se sice po turbulentním roce 2022 o něco ztenčil, ale pořád je důležité vybírat uvážlivě. Kolik ušetříte za elektřinu, si spočítejte na internetové kalkulačce. Takovou funkcionalitu dnes nabízí téměř každý dodavatel energií, mrkněte právě na SPP.cz. A jestliže chcete znát na korunu přesnou úsporu, stačí vyfotit stávající vyúčtování.

Spolehliví dodavatelé jako SPP pro vás převod smlouvy provedou zcela zdarma. S plnou mocí už dokonce nemusíte se současným dodavatelem přijít do styku. Tak se nebojte udělat ten první krok – stačí nezávazná poptávka.

25.1.2023 10:11 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist