TIP: zkuste tapety s výrazným vzorem

Je to vlastně velmi prosté. Stačí jen překročit hranici stereotypu a věci se začnou jakoby samy od sebe dít. Např. tapety, které v poslední době zažívají velkou renesanci a které jsou oblíbeným tématem magazínů o bydlení, mohou být klasické, výstřední, ale stejně tak dokáží být takříkajíc „někde mezi“. Zkrátka, zkuste klasické tapety, ale s výrazným vzorem. Váš klasický interiér dostane energii a vůbec se přitom nezačne tvářit ani moderně, ani ztřeštěně.

126939-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Tapetování je velmi tradiční řešení úpravy povrchu stěn. Jediné, co se mění, je jednak způsob uchycování samotné tapety na zeď a současně také materiál tapet. Klasické jsou pochopitelně látkové tapety a velmi exkluzivního vzhledu se dosahovalo správně zvolenou látkou, např. hedvábím, které svým leskem propůjčovalo noblesu stěnám i  svému okolí. Papírové tapety jsou oproti tomu moderní variantou, ovšem to je nikterak nediskvalifikuje. A navíc papír má jednu základní výhodu. Na rozdíl od látek je výrazně levnější.

Tapety s výrazným vzorem

Všimněte si, nakolik jsou vzory tapet v podstatě vždy abstraktní. Můžeme sice říct, že např. ten či onen vzor vychází z nějakého rostlinného motivu, ale tím to končí. Výrazný vzor pak může být výrazný právě už jen tím, že představuje něco naopak zcela konkrétního, co umíme pojmenovat a co nás specifickým způsobem dokáže osloviv. A výrazným vzorem máme v tuhle chvíli na mysli také vzor, který vystupuje ze svého pozadí a je vůči němu kontrastní.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie tapet

TIP: zkuste např. tapety, které jsou složeny jen ze dvou barev a to např. z barvy hnědé a červené. A velmi elegantní jsou kombinace s bílou, která nechává barevný vzor velmi efektním způsobem vyznít. To je případ zeleného rostlinného motivu na bílém pozadí a takovou situaci ilustrují přiložené fotografie.

Další inspirace ve článku Podzimní inspirace: zkuste rychlou změnu pomocí závěsů

Red.
foto Nobis

2.10.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist