Podzimní inspirace: zkuste rychlou změnu pomocí závěsů

Změna ročního období je nejčastější dobou změny obytného interiéru. Alespoň v tom se shodují architekti. Nejaktivnější jsou pak lidé v proměnách bydlení právě na podzim a těsně před koncem roku. A protože je doba stále rychlejší a hektická, tak se oblibě těší funkční, ovšem pokud možno co nejednodušší a rychlé způsoby, jak udělat z jednoho a toho samého bydlení bydlení nové. Zkuste závěsy, ale pozor, chce to malou, jednoduchou ale potřebou úvahu. A ta se vyplatí.

123541-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Závěsy, stejně jako např. i koberce, mohou v bytě vytvářet poměrně velké plochy a tím se výrazně podílet na podobě a charakteru bydlení. Stačí si jen představit, jak se promění jedna a ta samá místnost, jejíž okna používala pro své zastínění žaluzie a teď se majitel bytu rozhodně pro závěsy, navíc pro závěsy dlouhé a výrazné. Nemusí to být pokaždé závěsy řasené a romantické, aby na sebe strhly pozornost. Stačí, když budou výrazné a když budou svým materiálem a hlavně barevností tzv. ladit s ostatním vybavením bytu. A slovo „ladit“ si můžeme vyložit i jako „kontrastovat“ a třeba i „kontrastovat ostře“.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní fotogalerie záclon a závěsů.

TIP 1: Pokud jste se svým stávajícím vybavením řešené místnosti spokojení a nechcete jej měnit, pak se rozhlédněte a zkuste si odpovědět na otázku, která barva v místnosti dominuje. Zkuste se např. zaměřit na berevnost potahových látek sedacího nábytku. Pak budete mít pro výběr závěsu několik možnosti, např.:

1. Zkuste pořídit závěsy ve stejné barvě, která je barvou převládající a nebo která je přímo barvou potahových látek.

2. Vyberte barvu a materiál závěsů tak, jako byste nevybírali látku na závěsy, ale látku na potah např. gaučových polštářů. A z vybrané látky pak nejenže si necháte ušít závěsy (případně koupíte závěsy již hotové), ale zároveň z nich skutečně vyrobíte i zmiňované polštáře např. tak, jak to ilustrují níže přiložené doprovodné fotografie.

Velká fotogalerie podzimní inspirace jen pro Vás!

TIP 2: Výrazného efektu dosáhnete, pokud si necháte ze stejné látky přečalounit např. pohovku a zároveň vyrobit závěsy. Ten nábytek, který bude ve stejné látce, jako závěsy, se tím „vypíchne“ nad ostatní zařizovací předměty a uděláte z něj solitér.

TIP 3: Protože závěsy patří na okna a okna jsou ve zdech a zdi mají své barvy, pak se nabízí ještě možnost vybírat závěsy právě ve vztahu k barvě stěn. Prohlédněte si níže přiložené fotografie.

A nebo se podívejte na VAŠE SNY O BYDLENÍ v obyčejném 3+1

Red.
Ffoto: Dorian Dekor

29.9.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist