Skákejte radostí – na trampolíně!

Trampolíny nejsou jen pro děti. Skákání na nich má mnoho zdravotních přínosů, a to nezávisle na věkové či váhové kategorii. Jedná se o velmi zdravé, zábavné a nenáročné cvičení, které si užije celá rodina. Probuďte tělo ze zimního nicnedělání a pořiďte si tu svou také!

Málokdo by řekl, že má trampolína na vaše tělo takový efekt. Skákání je méně namáhavé ve srovnání například s během, přesto při něm spálíte minimálně polovinu kalorií. Člověk vážící 70 kg spálí po deseti minutách skákání cca 37 kalorií, zatímco při běhu o rychlosti 20 km/h je to asi 88 kalorií. A řekněme si upřímně – kdo z nás by za hodinu uběhl 20 km? Většina lidí běhá pomaleji, takže počet spálených kalorií bude srovnatelný se skákáním na trampolíně.

Uděláte něco pro své zdraví

Skákání na trampolíně je pro vaše tělo šetrné. Nedoskakujete na pevný povrch, proto šetříte klouby. Kosti se zpevní, takže předejdete osteoporóze. Ačkoliv vám bude připadat, že si vlastně hrajete, tělo ve skutečnosti dostane zabrat. Protáhnete všechny svaly, unavíte se a budete celkově spokojenější. Není žádným tajemstvím, že při fyzické aktivitě se uvolňuje hormon štěstí.

Velkou roli hrají trampolíny v získávání rovnováhy. Zpočátku pro vás možná bude těžší koordinovat všechny pohyby tak, abyste nespadli, ale časem se tato schopnost zlepší. Proto jsou trampolíny skvělé rovněž pro děti. Pomáhají jim naučit se získat kontrolu nad svým tělem.

Skákat se dá i v zimě

Jestliže si pořídíte zahradní trampolínu, bude mít aktivita ještě jeden pozitivní dopad. Donutí vás i vaše děti trávit čas venku na čerstvém vzduchu. Na druhou stranu skákání na trampolíně, známé rovněž pod anglickým názvem jumping, se natolik rozšířilo, že se dají pořídit i mini trampolíny do bytu. Zaskákat si můžete třeba u televize. Na internetu najdete spoustu videí a návodů, které vám ukážou, proč je skákání nikdy nekončící zábava.

5.2.2018 12:50 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist