Jak se staví koupelna s kuchyní z lásky pro maminku

Janě zasáhla do života vážná nemoc. Náročná léčba, která jí prodlužuje život, si ale vybírá svou daň. Jana po chemoterapii a biologické léčbě nemá cit v prstech a kůže na dlaních je spálená. Nevzdává se ani ona, ani její rodina, manžel Vlasta je nezdolný optimista a dcera Jana pro ni vymyslela krásný dárek – splnění snu v podobě nové koupelny a kuchyně.

po-1-1100x618.jpg Celá galerie 12 Zdroj: FTV Prima

Jana s Vlastou si pořídili třípokojový byt v paneláku před 23 lety. Zhruba 8 let žili v bytě v takovém stavu, v jakém ho koupili, a až poté se pustili do rekonstrukce. Ta však probíhala za chodu, a ještě k tomu se dvěma dětmi. Před pěti lety zrekonstruovali obývák a ložnici, ale šlo spíš o kosmetické úpravy jako výmalbu, tapety a nový nábytek.

Jana ale sní o nové koupelně a kuchyni. Na to ale nikdy nebylo dost peněz a teď už ani energie. Designéři Martina Pištěláková a Jan Bek mají jasný úkol – v pěti dnech vybourat staré jádro a postavit novou koupelnu, kuchyni a WC.

Očima designérů

Předáváme slovo těm nejpovolanějším – Martině a Janovi, kteří vás přestavbou provedou:

„Tato proměna byla pro nás dopředu vcelku stresující, přece jen rekonstruovat koupelnu a kuchyň během pěti dnů je náročné. Od prvního momentu bylo jasné, že současný stav je nevyhovující, nejvíce nám vadil průchod kuchyní, přes kterou jste se teprve dostávali do zadního pokoje a koupelny.

Zbourali jsme vlastně polovinu bytu a celou ji znovu postavili. I když se to nemusí zdát, tak máme za sebou velký rozsah elektro- a vodoinstalace. Do toho se dělaly obklady, umístění zařizovacích předmětů v koupelně a tak dále… V případě dvou dveřních otvorů jsme si vymysleli i dveře se skrytou zárubní, které jsou stavebně daleko složitější než otvory pro klasické zárubně. Stavba to měla v tomto dílu opravdu těžké!

Změnu k lepšímu, kterou jsme díky této rekonstrukci docílili, by měla rodina pocítit okamžitě. Mají jasně definované pozice koupelny, kterou jsme zvětšili. Vyměnili jsme vanu za sprchu. Koupelna získala větší úložný prostor, kde se dá vydržet a užívat si „koupelnový relax“. Na jednotné místo jsme dali pračku i sušičku, což jistě Jana při praní a sušení ocení. A hlavně kuchyň získala ucelené dispoziční řešení, díky tomu i větší pracovní plochu. Jana bude mít vše u vaření při ruce. V kuchyni jsme také vybudovali barové sezení.

Na přání Jany jsme zbourali šatnu v zádveří, což zvětšilo prostor u vstupu bytu. V nové šatní skříni na míru je možnost odložení kabátu, tašek i sezení při obouvání. Na toaletě jsme vybudovali umývátko, esteticky jsme zakryli stoupačky, ke kterým je však nadále přístup.

Tento díl pořadu Jak se staví sen uvidíte v pondělí 15. dubna ve 21.30 na Primě.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist