Sauna v pohodlí domova

Média nás všemi prostředky neustále masírují ohledně zdravého životního stylu. Příjemně se to čte a poslouchá, ale hůře vykonává, protože málokomu se chce ještě po celodenní práci cestovat do nějakého centra, kde se po jakési proceduře bude snad cítit lépe. Klíčem k tomu, aby se člověk uvolnil a doplnil energii, je nejen pozitivní myšlení, ale také dostupnost prostředků v domácím prostředí.

128206-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Sauna je velmi prospěšná pro cirkulaci krve v těle, okysličení orgánů a zrychlování metabolismu.  Aby měla opravdu blahodárné účinky na naše tělo a mysl, měla by se navštěvovat dvakrát týdně a je důležité si na ni vyhradit alespoň dvě hodiny. Domácí sauna vyřeší nejen problém s cestováním a celkovým plánováním, ale také umožní pravidelnost a pohodlí. Na trhu je velké množství domácích saun, od saunovacích pytlů, do kterých se až po krk zazipujete, až po vestavěné sauny vyráběné na zakázku. Dále je výběr z klasických suchých sauninfrasaun.

Klasická suchá sauna

Klasická sauna, kterou si můžete nechat vyrobit na zakázku i v atypickém tvaru, se dá objednat i s topidlem na bylinky, kameny a vonné oleje. Dosahuje okolo 110 stupňů Celsia. Vkládá se do obezděného prostoru, nejlépe do sousedství koupelny, z důvodu následného ochlazování těla studenou vodou.

Infrasauna

Infrasauna se používá na zahřátí svalů, rehabilitaci pohybového ústrojí a k celkové relaxaci; vzhledově odpovídá klasické sauně, ale  rozdíl je právě v teplotě a sálání tepla z infrazářičů. Dosahuje nižších teplot a spotřebovává méně elektrické energie. Je také velmi rychle zahřátá na provozní teplotu a to v řádech několika minut.

Pokud jste se již rozhodli, které sauně dáváte přednost, můžete si ji dovybavit podle nejnovějších trendů. Co se osvětlení týče, velmi oblíbené je LED diodové osvětlení, které dodá tu správnou relaxační náladu. Novinkou jsou tzv. solné panely, které podle odborníků na plicní choroby pomáhají pročišťovat plíce a dýchací systém tím, že dýcháte soli rozpuštěné v horkém vzduchu. Mají také hojivé účinky v případě kožních chorob, jako jsou záněty a lupénka. Solné panely se dodávají  v mnoha barvách a vypadají velmi vkusně.

Chtěli byste doma saunu? Inspirativní fotogalerie

Máte-li moderně vybavený dům a váháte nad klasickým vzhledem sauny, můžete si objednat saunu s celoprosklenými bočními stěnami, které jsou vsazené do dřevěného nebo hliníkového rámu.  Sauna tak získá jedinečný vzhled.

Sabrina Harisová
Foto: vitawelt.at, javabali.info,designawards.com, vital-trend.cz, mullerlight.cz, tyrsuvdum.cz

2.8.2010 6:00

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist