Pořádek dělá kuchyni

Ne, neprotestujte ještě chvilku. Samozřejmě, že při velkém pečení a vaření obvykle nemáte, dámy, kolem sebe 12 mističek a deset talířů a na nich do posledního zrnka roztříděno vše, co do vašeho pokrmu přijde, neboť umělecky netvoříte jako muži. Vy jen jednoduše sytíte rodinu a přejete si nestrávit v kuchyni celý den zbytečně a vidět spokojené strávníky, kterým chutnalo.

01_vauthsagel_mittig_vs_sub_basekt_90er_breite_links_rechts_vs_sub_flex-1100x618.jpg Celá galerie 25 Zdroj: Vauth Sagel

Ta chvíle pro pořádek přijde potom. Chce to jen dostatek zásuvek, skříněk a přihrádek, aby věci měly svoje místo, aby se vše snadno zastrčilo a zavřelo a bylo ve chvíli uklizeno.

Návrháři kuchyní už to za nás řeší dávno, ale je nakonec na nás, jaký systém si zvolíme a jak si ho dokážeme udržet i ochránit před vetřelci, kteří také vaří. Systém je to, co dělá z vaší kuchyně v krátké chvíli útulné místo, a sousedky si mohou hlavu ukroutit, jak to děláte, že máte chvíli po obědě vše uklizeno a myčka si tiše vrní.

Údajně stačí uklízet na místo vytahané pochutiny průběžně, jak vaření postupuje, do myčky hned skládat použité nádoby a oplachovat to, co do myčky nepřijde tak, aby vám po vaření zbylo uklidit jen stůl… No, ona teorie je moc pěkná věc a přiznejme si, že to pokaždé nevyjde, protože děti, zvířata a další živly dokážou systémem pořádně zamíchat.

Jednu jistotu ale dneska máme. Kuchyňské sestavy jsou promyšlené a my jenom potřebujeme najít tu, která sedí a vyhovuje právě našemu systému, který máme uložený někde v hlavě. Tak přeji dobré hledání a přidávám inspirativní řešení některých světoznámých značek, ale i naší české …

11.10.2019 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist