Pokoj na dvě půlky – originálně a vkusně

Každému se někdy hodí v bytě něco přehradit, přepůlit velký pokoj na dva menší, oddělit obývací místnost od jídelní, pracovní část od části odpočinkové. Ale jak? Stavět novou příčku je zbytečné, nechcete-li změnu natrvalo, a kupovat klasické korálky, které mívala doma babička, taky nechcete. Na trhu je ale spousta možností, jak si s rozdělením prostoru poradit, stačí se jen inspirovat.

136468-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Nejjednodušším řešením je koupě nábytkové stěny, která je přístupná z obou stran. Získáte tak další úložný prostor a byt nenápadně, ale funkčně rozdělíte. Obrovské možnosti, co se týče jak materiálu, tak barevného provedení a velikosti, nabízí například švédská Ikea, která pokud neuspokojí úplně, jistě poslouží alespoň pro inspiraci.

Zařizujete obývák? Poraďte se na forum.living.cz

 

Elegantní panelový závěs

Nemáte-li místa nazbyt a nový kus nábytku se vám domů nehodí, můžete zvolit jiná řešení. Nabízí se například japonské panelové stěny, které se kromě rozdělení místnosti hodí i do oken místo žaluzií. Tam sice stíní, ale přesto propouští světlo.

Zatěžkávací lišta na spodní straně závěsu navíc zaručí, že se závěs nebude nijak krabatit či kroutit a po celou dobu vydrží pevný a elegantní a nepřestane tak plnit svou funkci.

Proti slunci

Panelové závěsy se hodí jak do interiéru jako přepažení místnosti ve dvě, tak i jako zástěna proti slunci z terasy nebo z balkonu. V létě tak dodá bytu příjemnou atmosféru a zachytí nepříjemné sluneční paprsky.

Kromě klasického přehrazení místnosti umí panelový závěs posloužit i jako dekorace, a to v případě, že jej necháte vyniknout a nezaleknete se výrazných barev a vzorů. Pokoje tak dostanou nápad a originalitu. Nezapomeňte ale, že nic se nesmí přehánět a vyvarujte se příliš divokých vzorů. To platí zejména máte-li v pokoji více barev na stěnách či ostatních textilních doplňcích.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Žaluzie nebo klasický závěs

Místnost můžete přehradit i klasickým závěsem, jeho nevýhoda ovšem spočívá v tom, že proti panelovému nedrží na jednom místě a může se různě vlnit. Alternativou panelových stěn tedy můžou být žaluzie, které ve chvíli, kdy je nepotřebujete, jednoduše schováte na stranu.

Nezapomeňte, že závěsy ani panelové stěny nejsou pro byt finálním řešením, a můžete je tedy kdykoliv oddělat, přesunout nebo vyměnit. Malou změnu si proto můžete dopřát jen tehdy, když na ni budete mít náladu.

Martina Tlachová
Foto: Tesa tape, Linie design, Back garage

7.5.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist