Po čem chodit v kuchyni?

Dlaždice, plovoucí podlaha, korek nebo lino? Co do kuchyně, pokud má podlaha nějakou dobu vydržet a zároveň odolat náporům zbytků jídla a vlhku? Hodí se do kuchyně skutečně všechny typy?

126531-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Začněme po pořádku – laminátová plovoucí podlaha. Ano, je odolná, nicméně, oproti dřevu je spíše není tak kvalitní. Pár kapek vody jí neuškodí, nicméně pokud kuchyni využíváte denně a často připravujete hlavní jídla, je lepší se podlaze, a to jak laminátové, tak dřevěné vyhnout. Přesto ale zůstává i tento typ kuchyňské podlahy oblíbený.

Podobným typem je i podlaha korková. Ta výborně drží teplo, nicméně opět do kuchyně není příliš odolná.

PVC nebo lino?

Dalším typem je PVC, tedy syntetické linoleum či měkčené PVC. Do kuchyní je s oblibou pokládali hlavně na sídlištích, i teď má ale PVC stále své příznivce. Láká je hlavně svojí cenou. Některé druhy navíc vypadají jako dlažba nebo plovoucí podlaha, pouze je měkčí. A to se v kuchyni nemusí vyplatit při pádech těžších předmětů na zem.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

„Novinka“ mezi podlahami – marmoleum

Klasickému linoleu konkuruje přírodní linoleum, tzv. marmoleum. Přírodní linoleum se skládá z recyklovatelných přírodních surovin, jako je lněný olej (oleum lini, odtud název linoleum), dřevitá nebo korková moučka, pryskyřice, vápenec a pigmenty. Tento materiál působí blahodárně na astmatiky, nicméně více než do kuchyně se jistě hodí do obývacích místností.

Dlažba, to je klasika

Již klasikou je v kuchyni, stejně jako v předsíních, dlažba. Ta je odolná, snese jakékoliv množství vody, na údržbu není nijak náročná. Všechny tyto výhody se samozřejmě projevují i na ceně, nicméně dlaždice do kuchyně lze pořídit i za menší obnos.

Martina Tlachová
Foto: Crocket dunn, Condo domain, Truhlářství a tesařství Hejda, Marmoleum Click, Podpora bydlení

28.5.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist