Neviditelný úložný prostor

Máte doma spoustu věcí, ale nemáte je kam uložit? Už vás nebaví pořád nakupovat skříně a komody a zahlcovat jimi jinak otevřený prostor? Však nemusíte. Úložného prostoru je po bytě i domě spousta, jen jej najít a využít.

Trendem v současné době dávno nejsou obrovské obývákové stěny, kam se schovalo všechno, i talíře po babičce, které nikdo neměl to srdce vyhodit. Dnešní doba je plná prostoru, otevřenosti a vzdušnosti. Ale věcí, které musíme někam schovat, stále přibývá. Kam tedy s nimi? Do sklepa? Nebo snad rovnou vyhodit?

Kam se spacáky a batohy?

Ano, sezónní věci patří do sklepa, ale ne všichni byli sklepem v požadované velikosti obdařeni. Lyže a boty se tam ještě vejdou, ale po bytě se válí tolik věcí, které by rády své místo. Například povlečení, ručníky, batohy a krosny, stan nebo neskladné karimatky. Vytáhneme je jednou za rok, ale někam je uložit přece musíme.

Velká inspirativní fotogalerie úložných prostorů

Přemýšleli jste někdy, kolik místa je těsně pod stropem? Nad dveřmi? Nikdo není tak vysoký, aby mu snížený strop vadil, nehledě na to, že mnohdy si takového odkladiště ani nikdo nevšimne.

Důmyslná a „neviditelná“ skříňka pod stropem

Skříňka, kterou vměstnáme nad dveře z ložnice a protáhneme ji třeba až k protější stěně, nadělá mnoho užitku. Zároveň bude schovaná – uvidíme ji jen z ložnice a mnohdy si jí skutečně ani nevšimneme.

Povlečení nebo ručníky, které vytahujeme jednou za dva tři týdny, tak budou mít své místo a nebudou zbytečně překážet tam, kde by měly ležet jen takové věci, které potřebujeme častěji.

Tajemství pod schody

Pokud máte rodinný dům a v něm schody, už jste našli další prostor k nenápadnému schování věcí. Pod schody se totiž vejde nenápadná skříňka, která schová jak sezónní věci, tak to, co potřebujeme jednou za měsíc. Nikdo si skříňky nevšimne a vy budete mít uklizeno doslova během chvilky.

Klasické vestavěné skříně

Výborně a klasicky umějí využít prostor vestavěné skříně. Pokud máte velký pokoj a můžete si dovolit celou jednu stěnu zaplnit vestavěnou skříní, zkuste to. Skříň, která se rozprostírá od podlahy až po strop sice pokoj z jedné strany o půl metru až metr zmenší, ale ten výsledek stojí za to!

Martina Tlachová
Foto: Woodface, E-architect

12.11.2008 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist