Místo, kam chodí sny

Říká se, že srdcem domu je kuchyně, obytná část, kde se scházíme. Proč ne ložnice? Místo, kde sníme, odpočíváme, nabíráme síly a leccos smírně vyřešíme? Jisté je, že má-li ložnice správně fungovat, musí být velmi příjemným místem.

000_bedroom-parigi-letto-def-rev-2-1-1100x618.jpg Celá galerie 24 Zdroj: Lago

Střízlivost i elegance lůžek

Samozřejmě, že nejvíc záleží na kvalitní matraci, ale stejně chceme, aby se nám postel jako celek líbila. Základ té současné je především v jednoduché a přitom rafinované konstrukci. Téměř dokonalosti v tomto směru dosahuje italská značka Lago, jejíž lůžka se vznáší nad zemí. Někdy téměř doslova, protože zepředu nevidíte žádnou oporu, jindy opticky, třeba s pomocí skla. Rozhodně působí velmi étericky a slušet budou modernímu i klasickému interiéru.

A tento styl je určující, i když není jediný. Pokud jde o klasiku či rovnou historizující romantické ložnice, i ty mají stále své místo, a značky, které je vkusně reprezentují.

Někde mezi subtilním trendem a královským ložem se pohybuje ostatní produkce.

Především na zdraví hledící postele s dokonalými vrstvenými rošty a matracemi působí mohutně, ale odměna v podobě zdravého spánku si stojí za to uvažovat o nich. A pokud nemáte místo, současná podoba postele celkově odlehčené, ale s pohodlným čelem, vám bude skvěle vyhovovat.

Jemně i pestře a hlavně s kožešinou

Teď už jsme u povlečení, které obsáhne dost širokou škálu materiálů, barev a vkusu, a dá se tak dobře vybrat i podle typu postele a celé ložnice. Od hedvábí, bavlněného saténu a damašku přes len, žerzej až ke krepu, od jemného lesku, decentního žakáru, přes jemné tisky až k bouřlivým barevným kombinacím nabízí textil pro ložnici všechno. A těch kožešin (žádné obavy, jsou umělé) bylo opravdu hodně – snad že zrovna bylo zimní období? Anebo prostě proto, že na posteli vypadají tak dobře?

11.3.2021 5:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist