Kuchyň a domácí bar

Obývací pokoje s kuchyňskými a jídelními kouty se stávají tradiční součástí moderních interiérů. Uživatel připravující pokrmy či nápoje tak není při provozování své činnosti izolován jako v uzavřené kuchyni a může tím pádem komunikovat s ostatními, kteří např. sledují televizní program a nebo se věnují jiné kratochvíli. A domácí bar zakomponovaný do kuchyňské sestavy může společenskému životu při adekvátním zacházení jen prospět.

V rámci současných trendů dispozičního řešení interiérů se staly komunikačními centry bytu místnosti představující kombinaci obývacího pokoje, jídelny a kuchyně. Důvodů je mnoho, ale tím hlavním zůstává v prvé řadě možnost vytvořit tak jeden velký prostor podporující veškeré činnosti spojené se společenským životem. Setkávání členů rodiny, přijímání návštěv a s tím spojená úprava pokrmů, příprava pohoštění a nápojů, stejně tak např. možnost současného sledování televizního programu nebo poslechu hudby, to vše je možné provozovat v jedné místnosti.

Zajímavým momentem je přitom přechod z jednoho funkčně vymezeného prostoru určeného k přípravě pokrmů do prostoru druhého, který tedy slouží jako obývací pokoj.

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

Přirozený přechod

Skladba kuchyňského nábytku může být řešena tak, jako na doprovodných fotografiích, tedy jako pult představující pracovní plochu nějakým způsobem přecházející do barového pultu. Bar je přitom možné celkem logicky vnímat jako poměrně komfortní, nicméně zcela přirozenou součást obývacího pokoje a současně díky tomu, že bar vyžaduje přítomnost technologického zázemí typu lednice, sklenice, stejně jako např. dřez či myčka na jejich omytí atd., tak ani v kuchyni nepůsobí bar jako něco cizorodého a nabízí se tedy jako ideální a přirozený přechod právě mezi kuchyní a obývacím pokojem.

Jaroslav Zákolanský
Foto firem Sedlák Interiér, Hanák Nábytek
30.4.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist