Konfigurátory a vizualizace vám pomohou s rekonstrukcí

Rekonstrukce, či jen pouhá změna dispozice nábytku v bytě před vás zajisté postaví otázku, jak to bude vypadat poté, co se dílo podaří? Možná kdybyste měli kouzelný prsten, ten by vám přání mohl splnit. Prsten pro vás sice nemáme, ale konfigurátory udělají stejnou službu.

Tužka a papír, tradiční řešení nezklame, ale ani nenadchne, přece jen vidět návrh v dvou, případně trojrozměrném pohledu je mnohem zajímavější.

Systém vizualizací je nejčastěji provázán s různými konfigurátory. Vyfotíte si svůj byt a pak už jen surfujete ve vizualizacích. Můžete tak vyzkoušet celé modelové řady výrobků a vyzkoušet ten nej právě pro váš domov.
Dnes je již samozřejmostí, že všechna lepší bytová nebo koupelnová studia mají vizualizační programy. S pomocí vyškoleného pracovníka či dokonce bytového architekta zde zpracují vizualizaci na základě vámi předloženého dispozičního plánu vašeho bytu či jednotlivé místnosti, například koupelny.

Tím se v podstatě vaše sny a představy přenesou do reálné podoby a vy přímo na místě můžete s odborníky konzultovat nejrůznější detaily a i případné nedostatky. Měnit a vymýšlet dispozice lze v podstatě až do posledního okamžiku před započetím samotné stavby.

Jak se staví sen, fotogalerie ze všech dílů:

Je jasné, že na zařízení a vybavování bytu se chtějí podílet i osoby, které nemají přílišnou prostorovou představivost, a těm právě tyto vizualizace pomohou podílet se na realizaci a zařizování bytu třeba od začátku až do konce.

Například pro koupelnu a její následnou vizualizaci je třeba dodat rozměry přesně změřeného půdorysu, výšku stropů, rozmístění oken a dveří.
Aplikace zde uvedené jsou bezplatně použitelné:

Open source aplikace Sweet Home 3D

Dvojrozměrný návrh půdorysu včetně rozmístění nábytku, oken, dveří atp. lze převést do trojrozměrného modelu.

Demoverze Live CAD
Kompletní návrh bytu, převod do 3D s možností procházení.

Room Arranger
Zdarma na vyzkoušení po dobu 30 dnů. Program dostupný i  v češtině.

Google SketchUp
Tvorba návrhů v trojrozměrném prostředí, kreslení, texturování. Pro snazší ovládání programu jsou k dispozici videonávody.


DEMO PRO100
Navrhování nábytku a interiéru v 3D

Solodoor – zde si můžete vyzkoušet své nové dveře a zárubně. Samozřejmě, že zatím pouze jako vizualizaci, ale i to je jistě přínosné.

Pokud chcete zjistit, zda se vaše sny o bydlení shodují s ostatními anebo nakolik jsou naopak odlišné, nakoukněte do našeho článku: Vysněné bydlení – o čem Češi sní?

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: planandvisualize.com, rob-pinnington.co.uk, 3d-visualisations.info, homeincast.com, urban3d.ie, en.paperblog.com, cgarchitect.com, redwhitecreative.co.uk, kairos-multimedia.com,  adplacemarketing.com, behance.net, tomedia.co.uk, icreate3d.com, harriskalinka.com

4.3.2013 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist