Jedinečná proměna novoklasicistní vily v mozkový trust

Obdivujete staré krásné domy, které dodnes slouží ať už původnímu či novému účelu? Pak se vám bude líbit prohlídka pražské historické vily, která nově slouží jako kanceláře marketingové agentury Brain One.

04_foto-studio-flusser-versatile-kancel†ze-brain-one-2019-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: Studio Flusser

Novoklasicistní vila v Bubenči si zachovala svou původní tvář i po kompletní renovaci, a to i přestože se v ní nacházejí novodobé prvky a moderní nábytek.

Stávající historické prvky nebyly maskovány. Naopak. Jsou postaveny do přímé opozice k současným zásahům a vytváří tak společně tvůrčí prostředí pro mladé dynamické kreativce.

Cílem přestavby, kterou realizovalo studio Versatile, bylo přinést do tradičního, historického interiéru život mladé a dynamické agentury, která vnímá byznys jako závod a chce se prací zejména bavit.

Hala – srdce domu

Jádrem kanceláří je vstupní hala, kde je snoubení historie a současnosti nejvíce patrné – tmavé masivní dřevěné obložení stěn, křišťálový lustr, profilovaný strop nebo krb s bronzovou bustou jsou doplněny světlou tribunou z překližky s barevnými polštáři, růžovými sedačkami a dalšími drobnými kusy.

Bylo tu vytvořeno velké množství rozličných pobytových a pracovních ploch, aby do pracovního procesu byl přinesen prvek nevšednosti a variability.

Geometrie v hlavní roli

Celou vilou se prolíná všudypřítomná geometrie v podobě pravidelného šestiúhelníku, která je umocněna vstupem nové, ještě výraznější geometrie navržených stolů a svítidel.

Většina nových prvků v interiéru vychází z loga Braine One a jejich korporátních barev.

Pospolitost a týmovost Brainů se odráží v použití velkých společných stolů místo několika jednotlivých malých stolů pro každého člena zvlášť. Velký pracovní stůl dominuje každé z kanceláří, jeho tvar se vždy zrcadlí i nad stoly v podobě zavěšeného svítidla vyrobeného na míru.

Pracujte na zahradě

Důležitou součástí kanceláří je i rozlehlá zahrada. Princip užívání zahrady je stejný jako ve vnitřním prostoru – výrazné a zdánlivě nahodilé kusy nábytku jsou rozesety napříč zahradou a vytváří opět rozličné pracovní i odpočinkové plochy.

7.11.2019 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist