Interiérové momentky: jarní inspirace

Naše kultura si pojem „nový rok“ spojuje se začátkem kalendářního roku a ten přichází uprostřed zimy. Jiné kultury ale mají svůj „nový rok“ na jaře, neboť tam opravdu přichází něco nového. Končí jeden cyklus a začíná druhý. I s vašim bydlením by to tak mohlo být, záleží přitom jen a jen na vás. Představte si např., že byste měli každý večer zvláštní pocit, že se vám chce jít domů a to prostě proto, že to tam máte rádi. Znáte ten pocit?

127758-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Potřeba vracet se domů po dni stráveném v zaměstnání, by v ideálním případě měla být zcela automatická. Je to stejné, jako když si rádi oblékáte své oblíbené šaty. Jednoduše řečeno, vaše bydlení by mělo být ušito na míru právě vám a nejlépe bude, když samy budete dopředu vědět, co vlastně máte rádi a co chcete. Nechte se inspirovat.

Zkuste jarní inspirace: obrazová tapeta

Obrazová tapeta nemusí být kýčovitý obrázek připomínající interiéry 80.let. Např. velký detail zelené květiny přes celou stěnu obývacího pokoje vypadá velmi dobře. Podívejte se pod článek na doprovodné a ilustrační fotografie. Taková tapeta vás vyjde na pár tisíc,  ale její efekt je mimořádný.

Velká inspirativní fotogalerie jarních dekorací

Jarní inspirace: kontrast

Podobně mimořádného efektu osvěžení vašeho obytného interiéru dosáhnete pomocí jednoduchého řešení, jehož klíčovým slovem je slovo „kontrast“. Stačí proti sobě postavit ne deset ani pět, ale jen dvě barvy, třeba červenou a bílou. Červená je silně emocionální, bílá naopak svůj temperament poněkud skrývá a umí vyznít velmi křehce a romanticky. Pod článkem je na přiložené fotografii hezky vidět, jak proti sobě stojí bílý nábytek a výrazně červená sofa. A celý takto zařízený pokoj vypadá velmi dobře.

Jarní inspirace: každý pes jiná ves aneb co váš jídelní kout?

Úsloví o psu a vsi hovoří vlastně o neuspořádanosti. Zkuste si ale prohlédnout níže přiloženou fotografii, na které je jídelní stůlobklopen židlemi, z nichž každá má jinou barvu.  A podle našeho názoru to vypadá naopak velmi dobře a svěže. Vlastně to vypadá málem „jarně“ a naše dnešní interiérové momentky jarní jsou.

Jarní inspirace: pestrobarevné tapety na vaší nudnou kuchyň

Tapetovat stěny umíme, ale tapetovat nábytek je již méně praktikovaná činnost. Zvažte ale, jak by vypadala vaše kuchyň, kterou dnes chápete jako něco „nudného“, kdybyste ji mírně upravili pomocí speciálních tapet určených pro dekorování nábytku. Na jednu stranu to bude stále jedna a ta samá kuchyň, na stranu druhou ji vlastně ani nepoznáte.

TIP: pokud nebudete chtít tapetováním nábytku vyřešit jeho konstrukční a technické nedostatky, pokud tedy nebudete chtít pomocí tapet nábytek „opravit“ ale opravdu jen „upravit“ po jeho estetické stránce, tak pak jsou tapety v podstatě ideálním nástrojem. V opačném případě jen budete ztrácet čas a peníze.

Další inspirace ve článku Interiérové momentky: váš obývací pokoj

Red.
Foto: kabmurungraya.net

15.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist