Hospůdka na farmě

Šumava poskytuje turistům mnoho nádherných míst pro výlety a tůry. My vám dnes představíme zapadlou usedlost, kde je možné uprostřed pastvin a luk posedět nad sklenicí piva či hrnkem podmáslí. V tomto koutě světa jakoby se zastavil čas…

V malebné šumavském údolí, nedaleko Hojsovy Stráže a pod vrcholem Špičáku jsme objevili opravdu romantickou usedlost. Jedná se o původní farmu, která stále slouží svému účelu a navíc si zde majitelé otevřeli malou hospůdku. Mimo dobře vychlazeného piva a pikantních klobásek, je zde možné dostat i podmáslí, tvaroh a další produkty z kravského i kozího mléka. Vše ještě umocňuje prostředí, kde na okolních pastvinách poklidně přežvykují krávy a o kousek dál cinkají ovce.

Cestu na farmu je vhodné volit v odpoledních hodinách (otevřeno mají celý týden, ale pouze odpoledne a večer). Na farmu je možné se dostat buď přímo autem, kdy asi 2 km za Hojsovou Stráží uhnete z hlavní silnice směr rekreační osada Brčálník a projedete celým údolím až na konec silnice.

Další možností je využít železničního spoje z Nýrska do Železné Rudy, zastávka Hojsova Stráž – Brčálník je přímo pod farmou.

Vhodné je vytyčit si Hospůdku na farmě jako cíl celodenního výletu kolem Černého a Čertova jezera, kdy lze k farmě sejít za půl hodiny ze sedla Špičáku. Sedlo Špičáku je oblíbeným výchozím bodem mnohých turistických túr a je zde také záchytné parkoviště. Celá trasa sedlo Špičáku – Černé jezero – Čertovo jezero – sedlo je dlouhá přibližně 9 km. Hospůdka na farmě se tak stává příjemným zakončením celého dne.

Podhajský Jan
Autor je šéfredaktorem serveru Builder.cz

12.11.2001 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist