Horká vana je…

Přestože se všude propagují sprchové kouty, protože sprchování je v dnešní hektické době mnohem rychlejší a navíc i ekologičtější, nenechte se o horkou vanu ochudit. A užijte si ji se vším všudy. Se sklenkou vína, s hudbou… A užijte si ji právě proto, že v dnešní hektické době je čas věnovaný jen sobě a relaxaci málem raritou.

Patříte-li k těm, co mají doma v koupelně vanu, ale už se do ní nepoložili, ani nepamatují, zkuste se na chvíli v pracovním tempu zastavit. Nakupte pěnu, vonné soli, lahodné víno a začněte napouštět. Dříve byla horká vana samozřejmostí a každé malé dítě se v ní minimálně jednou za týden se sourozenci pořádně vycachtalo, tak proč se na ni teď zapomíná?

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie van

Čas a klid jen na koupel

Udělejte si čas, ať se zbytečně nepopoháníte neustálým pohledem na hodinky a naopak se na hodinku pohodlně naložte. Smyjete ze sebe stres, navoníte se vonnými oleji, ulevíte mysli a prokrvíte pokožku.

A věřte, že všechny pracovní úkoly, stíhání uzavírek a řešení neřešitelných případů odplave spolu s vodou odpadem. A ještě to navrch nepříjemně zachrochtá. Že už jste ten zvuk dávno zapomněli? Tak vidíte, teď je čas jej znovu připomenout.

Stop katastrofám

Jak tedy na to, aby se vám nestalo, že v polovině koupele budete muset napěnění a namydlení pobíhat po bytě a hledat služební telefon? U toho pak uklouznete a zlomíte si nohu, nedej bože přerazíte záda a bez cizí pomoci budete doma v předsíni potichu úpět, načež nakonec stejně zemřete?

Dost bylo kritických scénářů, kvůli kterým jste se horké vaně vyhýbali jako čert kříži. Chce to jen trošku promyslet. I vytížený manažer či manažerka má nárok na chvilku pro sebe.

Klidný víkend bez mobilu

Takže za prvé, do vany si lehněte nejlépe o víkendu. Mobilní telefon vypněte. Nebo si ho doneste s sebou do koupelny, když tedy jinak nedáte, ale uložte ho na místo, kam na něj dosáhnete, kdyby se zničehonic rozezvonil, a odkud vám nespadne přímo do napěněné koupele, pokud se rozezvoní, rozvibruje a bude mít tendenci měnit polohu.

Do dostatečné vzdálenosti umístěte vonné soli, sprchové gely a pěny i vonné svíčky, a nejlépe i víno. Knížku, rozhodnete-li se při koupeli číst, obalte do igelitu. Rádio nebo hifi věž, kterou jste pracně přemístili, obalte igelitem taky. Ne, že by jí snad hrozilo převrhnutí do vody (i když člověk nikdy neví), postříkat ji ale omylem můžete, to si přiznejte.

Nezapomeňte na důležité nezbytnosti

Nezapomeňte ani na papuče, župan a ručník. To až budete vylézat z vany a přemýšlet, jak se dostanete do vedlejší místnosti, aniž by za vámi zůstávala mokrá linie.

Malý rituál u vás doma

A věřte, že až jednou okusíte pohodu a klid ve vaně, budete se na ni každý týden těšit. Rychlé sprchování ustoupí do pozadí a vy konečně pochopíte, proč jste tehdy při zařizování bytu dali přednost vaně před sprchovým koutem.

A možná časem koupíte malý voděodolný CD přehrávač a horká koupel, která vás zbaví nepříjemných nánosů všedního dne se stane vaším malým rituálem.

Martina Tlachová
Foto: ČTK, Asistentka.cz, Moje klinika, Albion, Sportovní a léčebná rehabilitace

28.4.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist