Exkluzivní bydlení jako ze snu. Pojďte na návštěvu!

Zveme vás na návštěvu výjimečné vily, která nabízí pohled na hladinu oceánu a přitom stojí v horách jako na špičce světa. Je tohle vaše představa exkluzivního bydlení?

127963-1100x618.jpg Celá galerie 8 Zdroj: archiv redakce

Architektonické studio Mount Fuji Architects patří k těm nejvýznamnějším v Japonsku. Na hornatém pacifickém pobřeží města Shizuoka vznikl na základě jejich projektu exkluzivní dům „The PLUS House“. Je to typický příklad špičkové soudobé japonské architektury.  Mimochodem, nejvyšší možné ocenění za architekturu, takzvanou Pritzkerovu cenu, získali japonští architekti již třikrát.

Exkluzivní bydlení jako ze snu v dokonalém The PLUS House

Dům je situován na vrchol jednoho z kopců okolí města Shizuoka, necelé dva kilometry od východního pobřeží. Z jeho oken a teras se díky tomu nabízí mimořádný výhled. Budovu tvoří dva obytné hranolovité bloky přeložené přes sebe, čímž vzniká půdorys znaménka „plus“, který dal domu jméno.

Dům je po formální stránce naprosto vybroušenou stavbou dohnanou takřka k dokonalosti. Svou vysoce úspornou estetikou připomíná tradiční japonské bydlení.  Je celý proveden v jedné jediné barvě, a tou je barva bílá vyvolávající pocit čistoty. Tento dojem je ještě podpořen mimořádně precizním řemeslným provedením domu.

TIP: Zkuste interiér celý v bílém, když k tomu přidáte kontrastní černou barvu, bude to velmi elegantní bydlení

The PLUS House nemá okna v našem tradičním pojetí. Funkci oken přebírají celé prosklené plochy stěn. Za pozornost stojí také systém teras. Podívejte se na fotografie. Nižší terasa je přirozeným pokračováním hlavního obývacího pokoje, slouží ke každodennímu použití a je opatřena zábradlím proti pádu. Oproti tomu vrchní terasa žádné zábradlí nemá a člověk je tak ohromen nejen výhledem, ale i reálným pocitem nebezpečí.

Na japonském pobřeží je velký počet slunečných dní a interiér domu toho využívá. Díky zmíněným velkým proskleným plochám se bílá barva interiéru s příchodem tmy pomalu proměňuje v našedlou. Podobný efekt známe z divadla, kdy se jeviště pomalu noří do šera a stává se intimním. Bílá barva exteriéru a fasády oproti tomu odráží hlubokou modrou barvu stmívající se oblohy.  Právě proto se o Plus House dá mluvit jako o exkluzivním bydlení připomínající život ve snu.

Red.
Foto contemporist.com

25.5.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist