Černobílá inspirace pro váš interiér

Černá a bílá jsou krajní barvy barevného spektra. Není je nutné ale vnímat nějak extrémisticky. Jakou mají tyhle barvy podle vás náladu? Může být černá barva veselá? A nebo alespoň smyslná? A když ani to ne, tak elegantní? A bílá? A přišla by vám elegance vhod?

Bílá i černá jsou vlastně velmi „silné“ barvy a stejně tak jsou to zajímavé inspirace pro váš interiér. Bílá je romantická, asociuje něhu, čistotu, průzračnost a nevinnost. Černou lidé vnímají různě. Běžně nosíme černé šaty a neznamená to, že každý den chodíme na pohřeb, černé večerní šaty jsou smyslné a obecně platí, že právě smyslnost se váže spíše s tmavými barevnými tóny. Ale černá barva v interiéru?

Inspirace pro váš interiér: černá barva jako koření

Přestaňte uvažovat o černé barvě jako o něčem morbidním a naopak ji zkuste chápat jako např. velmi silné, ale zajímavé a výjimečné koření. A s kořením přece musíte tvždy zacházet velmi opatrně. Zkuste černou barvou „okořenit“ váš byt. Jak?

TIP: kombinujte černou barvu s bílou a černé barvy dejte trochu méně. Např. světlý gauč a černý malý černý stolek. Bílé stěny a na nich černý rámeček obrazu nebo černá subtilní polička. A do toho něco barveného!

Inspirace pro váš interiér: černá a bílá jako neutrální pozadí

Zajímavým způsobem využití povahy černé a bílé je vytvoření  pozadí, které se z těchto barev bude skládat. A pak stačí přidat nějaký výrazně barevný, živý, expresivní detail, např. oranžové křeslo, barevno lampu, cokoliv. Podívejte se na fotografie dole pod článkem.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

Další inspirace ve článku Hledáte závěsy a nebo rychlou proměnu bytu?

Red.
foto BoConceptr a archiv redakce

16.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist