Bílý byt v bílém domě: pojďte na návštěvu

Moderní architektura připadá mnohým tradičně orientovaným lidem tzv. studená. A stejně tak „studená“ může stejným lidem připadat i bílá barva, která navíc ve skutečnosti opravdu studená je. A jak to dopadne, když se bílý moderní dům zařídí nábytkem v bílé barvě? Možná se budete divit!

Bílá barva je skutečně tzv. od přírody barvou studenou a když se řekne slovo „romantika„, tak si rozhodně nepředstavíme nic „studeného“, ale naopak se dostaví více či méně hřejivý pocit. A přesto si právě onu romantiku často lidé spojují právě s bílou barvou. Pro někoho je to barva symbolizující čistotu, pro někoho jiného nevinnost. A bílé jsou růže a svatební šaty. Bílá je zkrátka „studená romantická“ barva.

Kontrast a nenucená elegance

Bílá barva, stejně jako jednoduché a prosté, elegantní linie, mají jednu společnou vlastnost. Dokáží být krásné samy o sobě a zároveň snesou  roli nenápadného pozadí. Posuďte sami a přestavte si čistě vybílenou stěnu a jednoduše tvarovaný bílý stolek. A pokud se na takovou stěnu pověsí obraz a na takový stůl  postavíme vázu s květinami, pak stěna i stolek jakoby ustoupí do pozadí a nechají vyznít zmiňované květině i obrazu.

Fotogalerie: Bílá v interiéru

TIP: vyzkoušejte si neutrální a přesto romantickou povahu bílé barvy a jednoduchých přímočarých linií. Je to prostá metoda tvorby vlastního bydlení. Podívejte se na příložené fotografie.

Všimněte si, jak v navštíveném domě vyznívá rudá barva polstrování sedacího nábytku a nebo jak je nepřehlédnutelná váza na konferenčním stolku, stejně jako fotografie na bílé zdi. A za pozornost stojí také matná, nerezová kuchyňská linka. I její materiál je kovově studený a obklopuje jej bílá barva. Přesto působí velmi elegantně.

další inspirace pro bydlení: Bydlení v loftu – pojďte se podívat
Red.
Foto contemporist.com

19.10.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist