Jak by měla vypadat moderní koupelna?

Na to samozřejmě neexistuje jednoznačný úzus, ale pravděpodobně bude v současných koupelnách převažovat minimalismus. Není to jen z toho důvodu, že minimalistické pojetí interiéru je stále in, ale důvodem je také skutečnost, že koupelny jsou většinou umístěny v menších místnostech, které jsou často bez oken, takže jim úspornost a střízlivost prostě svědčí. Nejsou zbytečně přeplácané a působí vzdušným a prostornějším dojmem. To však neznamená, že nemohou být zároveň luxusní a krásné.

2wow-design_wave-contract-amp-natural-drops-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: WOW Design

Na prvním místě je variabilita

Požadavek na variabilnost je běžný ve všech oborech. Interiérový design a tím pádem ani vybavení koupelen nejsou výjimkou. Týká se to především nábytkových systémů, jejichž součástí je univerzální deska pod umyvadlo v různých šířkách, délkách i tloušťkách. Ty pak snadno zkombinujete se spodními skříňkami. To samé platí i o ostatních segmentech, především větších či menších skříňkách, které mohou být zabudované či samostatně stojící a které poskytují dostatek úložného prostoru na ručníky a další toaletní potřeby.

Nábytek by měl být kvalitní, ale nepříliš nápadný. Neměl by na sebe strhávat pozornost, ale spíš jen decentně korespondovat s ostatním vybavením koupelny a fungovat jako jeho vkusný doplněk.

Zaoblené tvary ustupují ostrým hranám

Přestože jsou zaoblené vany, umyvadla i koupelnový nábytek příjemné na pohled a koupelně dodávají na útulnosti, na scénu se vrací opět pravoúhlé tvary, zatímco obkladům vládnou jednoduché dekory s nenápadnými, ale zároveň zajímavými minimalistickými detaily. Pravoúhlé jsou nejen vany a umyvadla, ale i sprchové kouty, které doplňuje módní smaltovaná nebo betonová vanička.

Z materiálů se dostávají ke slovu lakované a chromované konstrukce, ať již se to týká upevnění umyvadel nebo poliček. V luxusnějším pojetí si můžete bez obav dopřát speciálně ošetřené masivní dřevo, příp. umělý nebo pravý mramor.

Neutrální obklady rozsvítí barevné umyvadlo

Z výše uvedených důvodů, jako jsou dostatečná vzdušnost a světlost prostoru, ale hlavně také proto, že koupelna by vzhledem k náročnosti případných úprav měla být nadčasová, je vhodné zůstat i neutrálního barevného ladění. V hlavní roli je již tradičně bílá barva.

Větší barevnost můžete vnést do koupelny (kromě jednoduchého způsobu pomocí ručníků a doplňků) prostřednictvím nábytku. Elegantní je nábytek v tmavě šedém nebo antracitovém odstínu, který vytvoří efektní kompozici v kombinaci například se zeleným nebo modrým umyvadlem.

4.7.2018 10:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist