7 trendů, které s vámi přežijí dlouhé roky. Jaký bude ten váš?

Jsou trendy, které zmizí jako čerstvě padlý sníh a jiné, které přetrvají dlouhá léta. Ty, které vám teď představujeme, hýbají designem interiéru a reagují na současnou náladu ve společnosti. Navzdory tomu většina z nich patří mezi dlouhověké a za nějakou dobu je stačí doplnit nějakou módní barvou či doplňkem a budou s vámi žít dlouhá léta.

chaplinsfurniture_1881881_gordondeepwooddiningtabl-1100x618.jpg Celá galerie 20 Zdroj: Chaplins Furniture

1. Rustikální prvky

Rustikální vzhled padne každému, kdo miluje své moderní pohodlí domova, ale nebojí se vnést do svých obytných prostor netradiční detaily. Funguje ideálně v domácnostech, které již mají některé zajímavé prvky, jako jsou odkryté trámy, původní podlahové desky nebo obložené stěny, ale lze je také znovu vytvořit s uvažovanou rovnováhou starých a nových kusů, které spolu ladí. Rekultivované dřevo je základní materiál, který drží tento vzhled pohromadě – hledejte proto jedinečné kousky, které mají viditelnou texturu a nepravidelnost, spíše než předměty, které jsou dokonalé.

2. Kvalitní řemeslo

Dalším trendem letošního roku jsou barvy a textury s náznakem řemesla s teplými tóny vystupujícími do popředí. Nová paleta barev zahrnuje zlato béžovou, mechově zelenou, měkkou olivovou a zemitou oranžovou. Dále pak interiérové látky, které dotváří pocit pohodlí, jako je matný samet, boucle a len. Navíc jsou tyto měkké a pružné látky vhodné pro použití na sedačkách či židlích.

Zaměřte se také na řemeslný a multifunkční nábytek i textilní látky z udržitelných materiálů. Přemýšlejte více nad udržitelností a životností nábytku, který nabízí kvalitu a trvanlivost. Ty zároveň dodávají pocit uzemnění, klidu a spojují nás více s přírodou.

3. Vůně exotiky

V loňském roce jsme všichni pocítili omezenou možnost cestování, proto designéři přináší kousek exotiky přímo do našich interiérů.

Interiéry inspirované tropickými pobyty nabízejí klidný a relaxační životní prostor, díky kterému bude váš domov bezpečným a příjemným místem k dobití baterek. V interiéru tak můžete využít například motivy tropického ovoce nebo listů, ale i vzrostlé živé květiny v interiéru.

4. Vintage styl

Starožitné, repasované, zachráněné a retro kousky mají v interiéru své místo. Upřednostňujte originály, které mají svou patinu a historii, nebojte se ani výrazných barev a kontrastu.

Postupně tak doma vytvářejte vzhled ve stylu vintage. Tento styl vyžaduje trpělivost, takže si dejte na čas a vybírejte kousky, které pro vás něco znamenají. Přidejte několik luxusních prvků, jako jsou bohaté tkaniny a designové osvětlení, abyste vytvořili moderní vzhled.

5. Zemité a teplé barvy

K barvám letošního roku patří také zemité, přírodní barevné tóny a prvky. Barva rzi, teplé zelené odstíny, tmavě červené, šedé a hnědé tóny působí na naši psychiku uklidňujícím dojmem a jsou příjemné a relaxační také pro naše oči. A to je něco, co letos určitě oceníme a potřebujeme.

„Naše domácnosti můžeme ještě více zútulnit tím, že začleníme teplé barvy do prostoru. Jedná se i o barvy, které dobře fungují v tmavších odstínech, jako je šedá a námořnická, ale také dodávají prostoru hloubku,“ říká Kamil Dunaj ze společnosti Getberg.

6. Klasický interiér

Trend inspirovaný 18. a 19. stoletím, který zahrnuje klasické umění, starožitnosti a díla s historií. Klasický tradicionalismus přináší smysl pro harmonii a pořádek do každého obytného prostoru s dekorativním stylem, který dokonale funguje.

Tento trend upřednostňuje symetrii, kterou lze vidět na měkkém nábytku, který zahrnuje zdobené svitky, dvorní pruhy a klasický damašek a přechází až do odvážných tradičních grafických geometrií.

7. Nadčasová elegance

Nadčasovost v interiéru ztělesňuje eleganci i nerafinovaný smysl pro luxus. Chcete-li vytvořit nadčasový interiér, který má zároveň náznak patiny a historie, zkuste smíchat nové prvky s vintage kousky.

Hledejte ozdobné doplňky, jako jsou lustry a zrcadla, které nebyly dokonale restaurovány, ale stárly s časem, a rozhodněte se pro nábytek a textilie, které nepůsobí novým nažehleným dojmem. Štípané barvy, vybledlé látky a skvrny – to vše dodává interiéru kouzlo.

5.2.2021 6:30 | autor: Julie Veselá

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist