5 nejčastějších otázek o dřevostavbách

V současné době se dřevostavby těší velké oblibě. Ještě předtím než začnete s výstavbou nového domova, přečtěte si odpovědi na 5 nejčastějších otázek, týkajících se dřevostaveb. Snad vám pomohou na cestě za vysněným bydlením.

1. Jaké jsou náklady na energie?

Tady vás zaručeně potěšíme. Náklady na energie jsou mnohem nižší než náklady zděných domů. Díky vyššímu tepelnému odporu stavebního materiálu je v místnostech teplo rychleji a také se tu déle drží. Stěny ho totiž tolik nepohlcují. V kombinaci s kvalitní izolací se vaše náklady na topení výrazně sníží. Vyšší tepelný odpor zaručuje, že teplo nepohltí stěny místnosti. Takže teplota nejenže rychleji roste, ale také se v místnosti udrží mnohem déle.

2. Jaká je odolnost dřevostavby?

Při stavbě dřevostavby se používá jenom kvalitní dřevo, které je řádně upraveno tak, aby splňovalo požadavky vyšší požární odolnosti. Tu ještě můžete zvýšit chemickými nátěry nebo nástřiky. V případě požáru nehrozí náhlé zhroucení, jako u domů s ocelovými konstrukcemi. Dřevěné stavby odhořívají postupně. Navíc zuhelnatělá vrstva, která se tvoří na povrchu, má asi 6x lepší tepelně izolační vlastnosti. Snižuje přístup vzduchu a tím chrání zbytek průřezu. Pokud se nestane nějaká pohroma, a dřevostavba je v suchém prostředí, její životnost je opravdu dlouhá. Dřevěné kostely a roubenky stojí už stovky let.

3. Kolik času zabere samotná výstavba?

Rychlost samotné stavby je další významné plus. Řemeslníci jsou schopni vám hrubou stavbu montované dřevostavby postavit do týdne. U dřevostaveb se dá totiž téměř všechno předpřipravit. Stěny, krovy a stropy se poté jenom přivezou na místo a doslova složí dohromady. Připravené díly jsou také zárukou přesnosti, rychlosti a kvality stavby.

4. Kolik možností a typů si můžeme vybrat?

Při výběru dřevostavby si můžete vybírat z mnoha typů dřevostaveb. Od moderních podkrovních domů, vilových domů pro početnější rodiny, až po bungalovy s velkým otevřeným prostorem a přímým vstupem do zahrady. Montovanou dřevostavbu můžete použít i jako rekreační bydlení. Chata, která voní dřevem… Tam se bude relaxovat!

5. Chceme šetřit přírodu, je dřevostavba moudré rozhodnutí?

Samozřejmě! Dřevo je přírodní materiál. Navíc při opracování nevzniká žádný odpad, který by nenašel své využití. Dřevo je ze všech stavebních materiálů jediný materiál, který pohltí více skleníkových plynů, než vyprodukuje. Také patří k obnovitelným zdrojům a každých 200 vteřin se naše lesy rozrostou o tolik dřeva, kolik spotřebuje jedna dřevostavba. Samotný provoz domu se stává ekologičtější nižší spotřebou energií, kterou také můžeme vybírat s ohledem na ekologii.

Další informace o dřevostavbách, používaných materiálech i technologiích se dozvíte na www.drestav.cz.

20.6.2018 11:35 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist