Žerty v bytě jsou povoleny

Čím se máme inspirovat, a čím raději ne? Co si vybrat z přemíry nabídky všech možných doplňků a stylů? Snad především to, co se nám líbí, protože bydlet v tom budeme my, ne bytový architekt a stylista.

06_35911_press_3-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Maison&Objet

Pařížský Maison&Objet má jednu velkou přednost: Je naprosto svobodomyslný. Nabídne špičkový design, rustikální kousky, strohý minimalismus i barevné eldorádo. Nábytek, užitečné a nezbytné vybavení stejně jako zbytné drobnosti, které nás ale zaujmou právě tím, jaké jsou. Není to ale jen Paříž, která zahřeje vaši promrzlou nebo jen lehce unavenou duši.

Smysl pro humor – zdá se – prokazuje stále víc designérů a najde se i u studentských prací.

Nadhled je užitečný

Možná právě v této době, kdy míváme ze zimy, vlhka, zatažené oblohy bez stopy slunce, rychlého smrákání atp. stejně pošmournou náladu, bychom mohli při příchodu domů mít možnost rozveselit se – a zahřát něčím příjemným, legračním, něčím, co svítí nápadem nebo aspoň barvami, případně nás hřeje už od prvního pohledu.

Pokud se designérům podaří spojit světlo a vtip, pak je tu ještě bonus navíc, protože máme zvýšenou potřebu různých lampiček a světýlek, která také prosvětlují a prohřívají zimní čas.

Některé předměty jdou dokonce ruku v ruce s trendy, které mají rády odvolávky k některým stylům a úsekům dvacátého století, ať už se jedná o pop-art, nebo okouzlení vesmírem či o ještě starší časy, které připomene klasický pánský oblekový textil, umně sešitý do psí hlavy, na niž si odkládáme brýle…

Barvy a materiály

Na koho jsou konkrétně stvořené „vtípky“ do interiéru trochu moc, může pořád ještě sáhnout k dekoru z oblasti fauny, protože zvířátka nás obvykle ladí do pozitivna. Dobře se s nimi snídá i usíná. Někdo si pořídí nějaký povzbudivý nápis, někdo vsadí na jasné barvy. Všechno je správně. Důležité je přečkat zimní čas v pohodě a bez depresí.

Samozřejmě teď není řeč o zimě na horách, kde jiskří ve slunci pod modrou oblohou bělostný sníh. Jde o tu zimu, která nás doprovází ve městě, nese břečku či klouzající chodníky, málo světla a inverzi. Braňte se tím, že si prohřejete domov. Nejen vhodným textilem a pěkným světlem, ale také humorem.

23.12.2016 3:07 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist