Zámek, který odradí zloděje

Váš dům či byt je jen tak bezpečný, jak bezpečné jsou vstupní dveře. Pokud si zloděj za cíl vybere Vaši domácnost, obvykle se pokusí dveře otevřít překonáním zámku. Víte, jak bezpečný je ten Váš?

Zloději využívají k překonání zamčených dveří řadu technik. Nejjednodušší je, pokud se zloději podaří dostat k Vašim klíčům nebo si vyrobí jejich kopii. Existuje také mnoho nástrojů, s jejichž pomocí lze odemknout i bez použití klíče. Zatímco tyto metody zámek obvykle nijak nepoškodí, jsou také destruktivní postupy, při nichž zloděj zamykací vložku rozlomí či zničí vrtačkou.

Klíčem k bezpečným dveřím je tedy kvalitní zámek, správněji řečeno kvalitní zamykací vložka (tj. ta část zámku, do které se zasouvá klíč). Příkladem takové vložky je CISA AP4 S. Ta nabízí ochranu proti všem uvedeným způsobům vloupání. Nový klíč k této vložce Vám vyrobí pouze v partnerských provozovnách výrobce na základě předložení bezpečnostní karty. Tou prokazujete, že jste skutečně majitelem vložky.

Navíc pouze partneři výrobce mají k dispozici patentově chráněné klíče AP4 S. Nemusíte se tak obávat, že si někdo neoprávněně vyrobí kopii Vašeho klíče. Speciální úprava zamykacího mechanismu zabraňuje odemknutí vložky nedestruktivními metodami a díky vyztužení nelze vložku odvrtat a jako jednu z mála na trhu dokonce ani rozlomit. Toto vyztužení je navíc na první pohled viditelné. Pokud zloděj narazí na takto chráněnou vložku, obvykle se o její překonání ani nepokusí a vybere si raději jiný cíl.

Potřebujete poradit s výběrem vhodné zamykací vložky pro Váš byt nebo dům? Kontaktujte KLÍČOVÉ CENTRUM, specialisty na zabezpečení domácností a prodejce vložek CISA.

13.3.2018 12:29 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist