Vážení čtenáři,

naše redakce spolupracuje s celou řadou externistů, různých odborníků, a protože jsme časopisem o bydlení, pak také přirozeně s množstvím architektů a designérů. Je s podivem, že skladba jejich klientů, je v podstatě prostá tzv. běžných zákazníků, kteří potřebují poradit třeba s tak relativně banální záležitostí, jakou je sladění barev zdí v obytném interiéru.

108497-1100x618.jpg Zdroj: archiv redakce

Z doby tzv. předlistopadové, tedy před rokem 1989, jako by přežíval zvláštní pohled na věc, spočívající ve vnímání architekta jako odborníka, který vlastně s obyčejným občanem nepřijde do styku a najmout si jej, tak to už je luxus, který si může dovolit málokdo. Navíc, k čemu vlastně takový architekt je? Vždyť vybrat si nábytek do obýváku umíme samy a platit za to někomu nějaké peníze, to bychom museli být blázni.

Málokdo si přitom uvědomuje, že kvalita obytného interiéru je kvalita životního prostoru, kde trávíme značnou část svého volného času. Pokud je funkční a odpovídající našim životním standardům, návykům, potřebám a rytmu, pak je jeho užívání stejně kvalitativně na výši, jako na míru padnoucí oděv. Ten si můžeme kupovat každý rok a také svému oblečení často věnujeme náležitou péči, ovšem bydlení si mnozí z nás zřizují max. dvakrát za život a většinou se jedná co do výše o velmi zásadní investice. A tak si myslíme, že je stojí za to ošetřit a konzultovat je s odborníkem, kterým je v tomto případě právě architekt.
Přejeme Vám příjemný týden
Redakce
23.10.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist