Uvažujete o zahradním nábytku z teakového dřeva?

Teakové dřevo patří mezi stále populárnější materiály zahradního nábytku. Splňuje totiž požadavky na „přírodní“ charakter vybavení zahrady či terasy, je odolné a příjemné na pohled i na dotek. Má však jednu relativní nevýhodu: uživatel se o něj musí starat.

125106-1100x618.jpg Celá galerie 3 Zdroj: archiv redakce

Údržba jakéhokoliv dřevěného nábytku je odvislá od použité povrchové úpravy. Základní uživatelská péče spočívá v otření nábytku suchým hadrem po dešti a nebo při jakémkoliv jiném podobném kontaktu s vlhkosti. I zahradní nábytek vyžaduje péči.

Údržba teakového dřeva

Teakový nábytek je oblíbený pro svůj atraktivní vzhled, který bývá umocňován většinou nadstandardní péčí návrhářů, kteří se tomuto materiálu zahradního nábytku věnují. Teak je ale výjimečný také pro svou pevnost a tvrdost. Další předností je jeho odolnost proti slunečnímu záření, čímž se zaručuje např. jeho barevná stálost.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Po dešti se doporučuje  nábytek otřít a zbavit nečistot vlhkým a pak suchým hadrem. Aby si povrch udržel atraktivní vzhled a zároveň pro neporušení odolnosti dřeviny proti vlhkosti, je dobré povrch jednou ročně natřít teakovým olejem. Pečlivý uživatel by měl začít s ošetřením svého venkovního nábytku ve chvíli, kdy se dešťová voda na jeho povrchu přestane udržovat v podobě kapek a začne se vpíjet do těla dřeva. Varovným signálem je, pokud povrch ztratí svůj sametový vzhled a zmatní.

Bez pozornosti by nemělo zůstat ani skladování dřevěného nábytku. Pokud jej nepoužíváme a nebo v době mimo sezónu, je  dobré  jej očistit, osušit a uložit v nevytápěné místnosti.

Inspirativní fotogalerie zahradního nábytku


Karel Holý
Foto Donate, Hartman a teakovynabytek.cz

3.4.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist