Diskuze

25 komentářů

  expitle

  Prednisone Propecia Conseguenze Tchtmd

  Yarda

  A do tretice 🙂
  Datovka je pro tento pripad dobra vec. Jen bacha na delsi dovolenou (nad 20 dni). Ale to asi ted nehrozi 🙂

  Yarda

  Pani Konasove –
  Clanek VUBEC neni lzivy. To jak podvodnici postupuji je zde presne popsano – a funguje to. Okradeni by mohli vypravet.
  A autorka ma pravdu i v tom, ze podvodnici si urcite vyberou nemovitost bez omezeni – tedy bez Zastavniho prava. Zakaz zcizeni je asi lepsi variantou – ale i ten se da obejit postupem v clanku popsanem. Nicmene by splnil stejnou funkci – nestaci pouhy falesny podpis Kupni smlouvy

  Yarda

  Pani Marii – mylite se. Ty podvody se tak je autorka popsala deji a to od zmeny, kterou si protlacila realitini lobby – tedy, ze kdyz do urcite doby neuplatnite namitku – mate smulu. To s tou „namitkou“ nebyvalo.

  Yarda

  K pani Adriane – VYBORNY a jen je skoda, ze si to precte jen par lidi. Podobny prispevek by se dal napsat na mnoho dalsich „problemu“, ktere u nas mame.

  Marie

  Musím reagovat na tento polovičatě informující článek. V ČR nelze ukrást nemovitost z jednoduchého důvodu – na převodní smlouvě ať už je kupní, darovací nebo jiná musí být uvedeno rodné číslo a další osobní údaje majitele, taktéž na návrhu na vklad do katastru nemovitostí, pointou je, že na smlouvě musí být úředně ověřený podpis – na ověřovací doložce jsou uvedeny TYTÉŽ osobní údaje jako ve smlouvě! Kde by zloděj vzal osobní doklad se stejnými osobními údaji jako má majitel? Navíc majiteli (pokud je jich víc, tak všem majitelům) přijde ihned vyrozumění o vyznačení plomby a ochranné lhůtě. Vraťme se na začátek – kupující přece jde na prohlídku nemovitosti. Jak by se tam dostal, když tam někdo bydlí? Ani v dobré víře by neměl kupovat něco, co neviděl! V případě dotazů mě můžete kontaktovat na FB stránce mariekostkovarealitnimakler, odpovídám večer.

  Milan Toth

  Paní Adriano!!! Žiju na Kanárech 13 let v Bavorsku jsem byl 12 v Rakousku 6 a v Madarsku 3. K vašemu příspěvku :¨ SMEKÁM¨ !!!

  Lary

  To jsou zákony, to by jeden blil. Všechno nahrává zlodějům a šmejdům.

  Ivan N.

  Je dobré, že se kromě klasického zabezpečení na bázi přístupových systémů a podobně mluví i o tomhle problému, který mi přijde, že není až zas tak vzácný, jak by se mohlo zdát. Podobnou zkušenost měl známý, kdy se ho jeden vykuk snažil vyšachovat, ale díky oznámení z datovky mu přišlo vyrozumění z katastru dřív, než stačil podvodník něco udělat.

  Teylu

  Vcelku spolehlivé je mít zřízenou datovou schránku … pak muže měnit vaši adresu jak chce … informace z katastru vám přijde na datovku a vy můžete problém vcelku snadno vyřešit.

  Roman

  Já už ani nemám zájem v Česku vlastnit nemovitost, jsou to jen starosti.

  Jitka Koňasová

  Zástavní právo nemovitost neochrání. To se paní autorka velmi mýlí. Převodu zabrání „zákaz zcizení“, který je možné k nemovitosti zapsat. Katastrální úřad pak ke každému převodu vyžaduje souhlas, bez souhlasu nemovitost nepřevede.

  Jitka Koňasová

  Tento článek je lživý. Katastrální úřad ze zákona informuje každého prodávajícího na adresu trvalého bydliště. A každý vlastník si může na katastru zřídit sledovací službu (za 200 Kč napořád) a bude ihned informován o každém podání, které se jeho nemovitosti týká.

  Josef Vyskočil

  … jen malý doplněk CHCI BÝT VYROZUMĚN… SMS na č. tel. e-mail…
  A úředník to může udělat hned při předložení dokladů totožnosti. Jenom majitel pak ví, že si má sebou vzít mobil a musí se prokázat nejen OP ale i potvrzením zprávy. Zkrátka předložím doklad, v kapse mi pípne mobil, ukážu jej úředníkovi a teprve pak se mnou bude jednat. A myslím si, že by si to každý podvodník setsakramentsky rozmyslel.

  Josef Vyskočil

  A přitom by v dnešní době stačilo tak jednoduché opatření. Jedna nepovinná kolonka na katastru. CHCI BÝT OKAMŽITĚ VYROZUMĚN O JAKÉKOLI ZMĚNĚ na č. tel, či SMS zprávou.
  A je to. Jenže to by u práce musel někdo myslet!

  KarelT

  Bordel a prasárna to samozřejmě je, a pěkný. Protože samozřejmě kupující je ten který je v transakci aktivní a který by si měl dávat pozor. Nikoli nic netušící majitel. To někdo udělal schválně takový zákon, že okradený je ten kdo na to doplatí. Pochybuju že je to ještě někde jinde ve světě.

  Lukáš

  Když Vám katastr zapíše novou stavbu, kterou postavil Váš soused na Vašem pozemku bez Vašeho souhlasu a jakéhokoliv řízení, tak s tím nikdo neudělá nic. Už se snažím nápravy 20 let, ale nemám nikde zastání. Holt zákony musí dodržovat jenom plebs. A nejhorší na tom celé je, že i autor katastrální vyhlášky p. Večeře v tom nevidí problém.

  adriana

  jo, a ještě druhá lahůdka, v USA neexistují žádné notářské kanceláře ani matriky, které by ověřovali podpisy, listiny, identitu, ale ověřuje vam tam cokoliv kdekdo v obchoďáku, razítko „notary“ si může udělat kdokoliv, notary za nic neručí a může i napsat “ ověřuji, že osoba ….jméno….. mnou známá se na toto podepsala“ …. ani na tu listinu nemusí nenapsat číslo nějakého ID dokladu ! dokonce na některých listinách postačuje, že se podepíší dva witnesses, tj.  např. babička a  bratr a  je hotovo, soud to zapíše ! a proč? protože ani soud za nic nezodpovídá, kdo jim dá cokoliv narecordovat, tak to udělají za poplatek a hotovo….. a tak se nedivte, že katastr také zapíše, co dostane, je to záznamový úřad, nerozhoduje komu zapíše a komu nezapíše pokud listina má náležitosti dle zákona, buďte rádi, že jsou tam mechanismy, že katastr dá vědět oběma stranám, že se něco zapisuje, v USA a i v dalších státech světa / dle některých vyspělých státech/ se nic takového neděje ! soud to zapíše a  pošle to právě tomu, co mu to dal na zápis, tj.  např. právníkovi nebo kdo se na listinu napíše, že ji vyrobil a chce ji dostat s takovou malou nálepkou, kde je výpočet, co se má zaplatit státu na dani / tzv. stamps, btw je to 0,7% z kupní ceny a je to obdoba naší dříve daně z převodu, později daně z nabytí, platí to prodávající, tj.  jak byla desetiletí logická zvyklost, ten, kdo přijal peníze, tak to danil a ve většině světa i daní, např.  portugalsko má 4 až 8% podle toho, co je to za nemovitost/. Takže kdo nevíte, jak to funguje ve světě, tak vůbec ve veřejném prostoru nesdělujte svoje pocity a  novináři, co neví, která bije, tak nestrašte lidi a nerozdělujte společnost, potom totiž i při ekonomické nebo společenské otázce tzv.  komentátoři ihned vše komentují s politickým podtextem a musí si zanadávat na vládu ….nekomentujte vše stylem “ žijeme v absurdistánu“, protože absurdní jsou jen ti, co nikde nebyli, nic nezažili, ale hned se pasují na kritiky našeho dědictví ….buďte trochu hrdí na to, co jsme dodnes vybudovali a kontrolujme / a vyhazujme/ ty, kteří se svojí blbostí snaží degradovat dosud dobré zákony a normy….. porovnám-li, tak
  ti tzv.  america first jsou hrdí i na svůj divoký západ, kde jen kvete podhoubí pro podvodníky, okrádání bankami a pojištovnami, nic moc tam lidi neumí, myslí, že si vše koupí, držení zbraní je u nich důkaz o svobodě, většina jsou naučení už ze škol, „nepřemýšlej o tom a udělej, co ti říkám“, od a do z je to jen o penězích a marketingu, kdo koho přečůrá líp a víc, ten je borec, vše měřeno penězi včetně zdraví .. je to smutné, ale kupodivu jsou i na toto hrdí…jen my stále plijeme na vše, co jsme zdědili v genech /pracovitost, nápaditost, přemýšlivost, inteligenci, soucítění/ i v zákonech a normách / které se vyvíjeli stovky let/ a  myslíme si, že jinde jsou politici dokonalejší a zákony spravedlivější ….. běžte nejdříve do světa na zkušenou, pak se vraťte a můžete hodnotit či soudit .. a  mmj. absurdistán dělají lidi, kteří vyjadřují svoje absudní názory ….krásný den všem soudným lidem !

  adriana

  a tak zverejnili…. děkuji ….. a jeste dopisuji dodatek : Podvod s finančním poškozením takového rozsahu je trestný čin, takže Policie ČR pokud koná, tak viníka musí vždy najít, tj. buď najde toho, kdo se podepsal, pokud bylo OP falešné nebo ztracené, tak musí potrestat toho, kdo ověřil podpis a nekoukal např. na fotku, že je ta osoba před ním, co se podepisuje na listinu a do knihy při ověření podpisu, úplně někdo jiný, případně potrestat katastr, že nečinil, co měl činit, pokud nezaslal na adresu, která je buď uvedená na LV nebo adresu této nemovitosti / tj. kdo tam zrovna bydlí se musí dozvědět/ nebo do datovky, protože katastr si nemůže posílat kam mu kdejaký hej počkej řekne. Kontrolní mechanismy tady jsou a  podvodníci / i sofistikovaní/ musí být vystopovatelní a postižitelní. Nedělejte z toho tady úplný divoký západ, to by jste se ještě divili, jak anglosaské právo je ještě nejpovedenější na světě. Např. v  USA / pokud si myslíte, že tam něco funguje po 300 letech budování kapitalismu/, tak tam ani nemají žádné katastrální úřady, ale všechno vyřizují jen tzv.  „title insurance company“ a zapisuje se jen takový jednoduchý papír / víceméně dvě věty/ na soudu, není tam ani adresa / dříve tam nebyla ani kupní cena ani jak uhradil, či vůbec uhradil/, je tam uvedeno číslo listu v mapovém listu, a nakonec lahůdka : tento doklad podepisuje jen ten, kdo prodává, takže se tam i stává, že pokud někdo nechce platit daně, tak to jakože „prodá“ své mrtvé tetičce ! Takže buďte rádi, že máme takové právo a nastavení jaké máme. Divoký západ je opravdu na západní polokouli / nebudu raději ani jmenovat další hrůzy, co má Peru, Argentina nebo Chile / a nafňukejte a nenadávejte stále na vládu, jelikož zákonodárci, kterým máte reklamace špatných zákonů zasílat, jsou poslanci, nikoliv pan premiér / a to myslím všeobecně premiér ať jím byl kdokoliv/. Poslanců máme 200 / přitom by stačilo těchto darmošlapů 100 kousků/ a toto jsou ty osoby, co jsou v různých klubech, my si je platíme a prokrmujeme je až přespříliš, oni navrhují zákony a pak si je schvalují, mnohdy s tisíci chybami a nesmysly, dělají, že všemu rozumí a přitom se vyjadřují k věcem, které ještě před měsícem nevěděli, že existují / viz zemědělec, který navrhuje změny ve stavebním zákoně atp / nebo poslanci, kteří tam sedí od doby, co vylezli ze školy, někteří opravdu už 30 let, nic nedokázali / vyškolení jen jak lobbovat a umí chodit už ve všech levárnách/ a tito chtějí nastavovat normy a navrhují zákony, to se pak tedy nedivme, že nový zákon se musí do roka a do dne novelizovat, přestože to čte nebo má číst  víc jak stovka „odborníků“ , až zákon konečně vyleze na světlo a je vydáno ve „sbírce“, tak se lidi a opravdoví odborníci v tom či onom oboru nestačí divit a  po nátlaku, aby ty blbosti opravili nebo nemožné dali na pravou míru, tak se nikdo ani neomluví / údajně kolektivní vina/ a udělají novelu, která to domotá ještě víc…. tak asi tak….

  adriana

  Tak podruhé, někomu se to asi nelíbí, tak můj příspěvek nezveřejnil….prý „posílám příspěvky rychle za sebou“, přitom jsem sem nikdy příspěvek neposlala…….. takže znovu :A není náhodou nejlepším řešením proti takovým podvodníkům zřídit všem fyzickým osobám ze zákona / nebo majetní si zřídí dobrovolně/ DATOVOU SCHRANKU ? Tam musí bez pardonu katastr zasílat všechny rádoby pokusy o zápis převodních smluv. Toto zasílání do DS nejde jednoduše změnit na zasílání na vymyšlenou adresu, katastr je úřad a ten dle zákona MV musí zasílat přednostně do datovky. Který chytrolín radí takovéto triky? Není to jen propaganda hlídací placené služby katastru ? už neví, jak nalákat lidi, tak je straší ….. přitom asi všichni majetní ztrácí OP, že ? nemluvě o tom, že když ztratím OP a nahlásím to policii a pak mám novou OP , tak by notářova asistentka nebo matrikářka toto měla zjistit v databázi, že staré číslo OP už neexistuje a tudíž by měla ihned volat na policii, že má před sebou podvodníka…. to musí mít podvodník nějakou známou na matrice například….jinak to nevidím…a ted to znovu někdo zasekne, abych mu nekazila kšeft….. ach jo, to je medialni masaz ….

  fic

  KOmu tohle vyhovuje??? Kdo z tohodle bordelu má prospěch, že se to v zákonech takto napsalo??? Není za tím ten známý Lospéro?

  Karel

  To je pěkný bordel v ČR – Švejkostánu ! Co mi je, jako poškozenému – okradenému, do nějaké „dobré víry“ nějakého kupujícího. Není tohle náhodou v rozporu s ústavou ČR a tzv. zaručenou ochranou vlastnictví/majetku ! Tohle vypadá, že nejsme příliš „právní stát“, v praktické rovině …

  Jan

  Co takhle uzákonit aby u přepisu nemovitosti na jiného majitele musel být přítomen (fyzicky) původní majitel. To se ovšem asi v této společnosti nechce. To by bylo moc jednoduché a proti zlodějům.

  Mira

  A co takhle ztížit práci podvodníkům, to je nezákonné?

  vastar

  kriminalitou prolezlá kapitalistická společnost umožňuje šmejdům a vrahům mnohé

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist